EWE oferuje 200 zł za oszczędzoną megawatogodzinę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Kto może skorzystać z oferty? Duże i małe przedsiębiorstwa.
  • Grupa EWE, w ramach programu “Płacimy za oszczędzanie”, zapłaci za ograniczenia zużycia prądu i gazu.
  • Akcja ta będzie trwać do końca zimy.
  • Klienci spółki będą mogli wybrać z dwóch opcji – bez i z deklaracją ograniczenia zużycia paliwa gazowego lub energii elektrycznej.
  • Zobacz też: Organizacja humanitarna krytykowana za pomaganie wyłącznie Ukraińcom

Grupa EWE, w ramach programu “Płacimy za oszczędzanie”, zapłaci za ograniczenia zużycia prądu i gazu. Akcja ta będzie trwać do końca zimy, przy czym nie jesteśmy pewni, kiedy jest jej początek (źródło podaje zarówno 15 lipca, jak i sierpień).

Klienci spółki będą mogli wybrać z dwóch opcji – bez i z deklaracją ograniczenia zużycia paliwa gazowego lub energii elektrycznej. Wybierając pierwszą opcję nie trzeba obliczać ograniczenia swojego zużycia, wystarczy próbować zaoszczędzić na tyle, na ile jest to możliwe. Drugi wariant polega na ustaleniu zakresu planowanych oszczędności wraz z pracownikiem firmy.

Druga opcja, choć wymaga kalkulacji, może przynieść więcej zysku (nawet o 100%). Kto może skorzystać z oferty? Duże i małe przedsiębiorstwa.

Przykład

PAP Media Room podaje przykład:

Średniej wielkości firma usługowo-handlowa, której przeciętny, miesięczny rachunek za gaz lub energię wynosi 11 tys. zł, zadeklaruje obniżenie swojego zapotrzebowania o 10 proc., może liczyć na premię w wysokości blisko 12 tys. zł. W przypadku energii elektrycznej będzie to już ok. 16 tys. zł. Natomiast jeśli wspomniane oszczędności zostaną wygenerowane w wariancie “bez deklaracji”, premia wyniesie ponad 8 tys. zł.

Prezes EWE Daniel Waschow powiedział:

Od 27 lipca br. Rosja po raz kolejny obniżyła dostawy gazu do Europy. Minister Anna Moskwa wskazała, że obecnie w Polsce nie ma konieczności ograniczania dostaw gazu. Dodatkowo Ministerstwo Klimatu i Środowiska planuje kampanię społeczną zachęcającą do oszczędności energii. EWE nie czeka i wystartowała już z innowacyjnym programem >>Płacimy za oszczędzanie<<.

Na koniec ubiegłego roku z usług EWE korzystało ponad 25 tys. klientów, generując 326 mln obrotu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy, PAP Media Room

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY