Google ogranicza możliwości aplikacji dla diabetyków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Funkcja wiadomości tekstowych została zaprojektowana, aby zdalnie ostrzegać rodziców i opiekunów, że poziom cukru u ich dziecka jest zbyt niski.
  • CamAps FX to aplikacja dla osób z cukrzycą typu 1.
  • Integruje się z pompą insulinową i glukometrem, co oznacza, że ​​monitoruje poziom cukru i wykorzystuje technologię AI do określenia odpowiedniej ilości insuliny do podania.
  • Została pozbawiona przez Google funkcji wysyłania wiadomości tekstowych do rodziców dzieci korzystających z aplikacji.
  • Zobacz też: 15 nowych miast w Polsce. Zobacz listę

Aplikacja do zarządzania cukrzycą typu 1, która jest zalecana przez brytyjską Narodową Służbę Zdrowia, została pozbawiona funkcji wysyłania wiadomości tekstowych do rodziców dzieci korzystających z aplikacji. Przez dwa lata aplikacja nie była nawet dozwolona w Sklepie Play ze względu na funkcję wiadomości tekstowych.

CamAps FX był rozwijany przez 15 lat przez ekspertów z Cambridge University. Integruje się z pompą insulinową i glukometrem, co oznacza, że ​​monitoruje poziom cukru i wykorzystuje technologię AI do określenia odpowiedniej ilości insuliny do podania. Była to pierwsza tego typu aplikacja polecana przez NHS do użytku przez dzieci już od pierwszego roku życia i kobiety w stanie błogosławionym.

Aplikacja może przesyłać alerty do rodziców i opiekunów przez Bluetooth, ale tylko do urządzeń znajdujących się w pobliżu. Funkcja wiadomości tekstowych została zaprojektowana, aby zdalnie ostrzegać rodziców i opiekunów, że poziom cukru u ich dziecka jest zbyt niski.

Chodzi o wiadomości tekstowe

Aplikacja była dostępna tylko na urządzeniach z Androidem za pośrednictwem sklepu z aplikacjami Amazon, ponieważ Google nie zezwala aplikacjom innym niż aplikacje do obsługi wiadomości tekstowych na wysyłanie wiadomości SMS. Teraz jest dostępna w Sklepie Play, ale SMS-y trzeba wysyłać osobno. Firma stojąca za aplikacją, Camdiab, powiedziała, że ​​jest zmuszona do korzystania z usługi w chmurze do wysyłania wiadomości tekstowych i musi płacić za każdy tekst osobno.

Profesor Roman Hovorka z Cambridge University powiedział:

Często widzimy ludzi z małym dzieckiem w aplikacji wysyłających SMS-y do dwóch, trzech lub czterech dorosłych – do babć i innych osób. Jest bardzo popularna. Ludzie naprawdę to doceniają.

Ucisk Google nad tym, co ludzie mogą robić ze swoimi telefonami, jest tematem, który jest obecnie podkreślany w różnych ustawach antymonopolowych na całym świecie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim The Net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY