Sri Lanka wprowadza racjonowanie paliwa za pomocą kodu QR [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Minister energii Sri Lanki wprowadził "Krajową Kartę Paliwową", system racjonowania paliw w obliczu szalejącego kryzysu gospodarczego.

W zeszłym tygodniu minister energii (Minister of Power and Energy) Sri Lanki wprowadził “Krajową Kartę Paliwową”, system racjonowania paliw w obliczu szalejącego kryzysu gospodarczego i braku paliwa w tym wyspiarskim kraju. Według ministra Kanchany Wijesekera, nowa przepustka będzie gwarantować przydział kontyngentu paliwa co tydzień.

Po zweryfikowaniu numeru identyfikacyjnego pojazdu i innych danych do każdego numeru krajowego dowodu tożsamości (NIC) zostanie nadany kod QR. Osoby z zarejestrowanymi pojazdami otrzymają swoją kolejkę na podstawie ostatniej cyfry numeru rejestracyjnego. Turyści i obcokrajowcy będą mieli pierwszeństwo w zaopatrywaniu się w paliwo w Kolombo.

Limity paliwa

Wijeseker napisał:

Zostanie przydzielony gwarantowany tygodniowy limit paliwa. 1 pojazd na 1 kartę NIC, kod QR przydzielony po zweryfikowaniu numeru podwozia pojazdu i szczegółów. 2 dni w tygodniu zgodnie z ostatnią cyfrą tablicy rejestracyjnej do tankowania za pomocą QR.

Profil na Twitterze Berie’s Tweets pisze:

Te paszporty szczepionkowe nie wyzwoliły was, ale dały waszemu rządowi absolutną kontrolę. Nie trwało to długo.

Sri Lanka, kraj którego prezydent uciekł niedawno z kraju w biały dzień, by ratować swoje życie, chwieje się w obliczu poważnego kryzysu gospodarczego, który doprowadził do dotkliwych niedoborów żywności, paliwa, środków medycznych i zostawił kraj na krawędzi ekonomicznej ruiny. Misja ONZ na Sri Lance wezwała wysokich rangą polityków do zapewnienia pokojowego przekazania władzy zgodnie z konstytucją narodową, po tygodniach protestów, w których w czwartek prezydent Gotabaya Rajapaksa zrezygnował.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

ZeroHedge

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY