Pożary w Czechach. Polska straż pożarna pomaga sąsiadom

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Polscy strażacy i policjanci lecą na pomoc Czechom w gaszeniu pożaru Parku Narodowego Czeska Szwajcaria. Po południu nasi ratownicy wylecą helikopterem z podwieszanym zbiornikiem na wodę.
  • Od niedzieli Czechy walczą z pożarem w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria.
  • Ogień na obecna chwilę objął, aż 30 hektarów powierzchni.
  • Polska Państwowa Straż Pożarna wysłała kilkuset strażaków oraz wozy strażackie.
  • Ponadto do Czech wysłano specjalistyczne Blackhawki.
  • Zobacz także: “Telefon do premiera”. Akcja, w której możesz wziąć udział

Nasi południowi sąsiedzi walczą z żywiołem od niedzieli. Ogień rozprzestrzenił się na obszarze o powierzchni ok. 30 hektarów. Górzysty teren oraz silny wiatr stoją na przeszkodzie skutecznej akcji gaśniczej.

We wtorek Czesi zwrócili się z prośbą o pomoc do Polski i innych krajów. Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Karol Kierzkowski, poinformował, że polski zespół składa się z policjantów i strażaków.

Poleci policyjny śmigłowiec Black Hawk ze strażakami na pokładzie, którzy będą obsługiwali podwieszany zbiornik „bungee bucket”, tj. trzy tysiące litrów wody. Trzech strażaków i czterech policjantów – taka grupa ratownicza z Polski zostanie delegowana, oczywiście w porozumieniu z Komendantem Głównym Policji i z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji

– poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Państwowa Straż Pożarna w razie konieczności i po konsultacji z Policją oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji może podjąć kolejne akcje pomocowe w Czechach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY