Londyn: Gwałty na mężczyznach w wieku 14+ wzrosły o 59%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Londyn

Londyn / Fot. Flickr

Londyn doświadcza największej liczby "napaści na tle seksualnym" od dekady, przy czym ataki na mężczyzn w wieku powyżej 13 lat wzrosły o 59 procent.
  • Według statystyk Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jakie podaje BBC, około 7500 kobiet przekazało londyńskiej policji metropolitalnej, że padły ofiarą “napaści seksualnych” w 2021 roku.
  • Dane opublikowane przez Metropolitan Police nie dają nawet pełnego obrazu gwałtów w stolicy Wielkiej Brytanii.
  • Niektóre ataki zostają rzekomo zgłaszane niezależnej sile, która jest odpowiedzialna za egzekwowanie prawa w większości sieci transportu publicznego, zarówno w Londynie, jak i w całym kraju.
  • Zobacz też: Kanadyjski koszykarz żałuje przyjęcia covidowego zastrzyku

Londyn doświadcza największej liczby “napaści na tle seksualnym” od dekady, przy czym ataki na mężczyzn w wieku powyżej 13 lat wzrosły o 59 procent.

Według statystyk Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jakie podaje BBC, około 7500 kobiet przekazało londyńskiej policji metropolitalnej, że padły ofiarą “napaści seksualnych” w 2021 roku.

Komentarze

Claire Waxman, londyńska komisarz, skomentowała:

Te rekordowe liczby są bardzo niepokojące, ponieważ więcej ofiar gwałtu będzie czekać dłużej na sprawiedliwość. Ambicja rządu, polegająca na poprawie oskarżeń o gwałt i wyroków skazujących, wydaje się obecnie prawie nieosiągalna, zwłaszcza przy rekordowych zaległościach w sądzie koronnym i chronicznie niedofinansowanym [Criminal Justice System].

Rzecznik Metropolitan Police w komentarzach do BBC orzekł:

Wiemy, że przestępstwa na tle seksualnym były w przeszłości niedostatecznie zgłaszane i ciężko pracowaliśmy, aby zwiększyć liczbę zgłoszeń do Met, abyśmy mogli przeprowadzić śledztwo.

Podobno dane opublikowane przez Metropolitan Police nie dają nawet pełnego obrazu gwałtów w stolicy Wielkiej Brytanii, ponieważ niektóre ataki zostają rzekomo zgłaszane niezależnej sile, która jest odpowiedzialna za egzekwowanie prawa w większości sieci transportu publicznego, zarówno w Londynie, jak i w całym kraju.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbeit

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY