FBI: Chiński sprzęt Huawei może zakłócić komunikację w amerykańskim sprzęcie nuklearnym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

Agencja uważa, że ​​sprzęt firmy może podsłuchiwać amerykańską komunikację wojskową, a nawet ją zakłócać.
  • Według raportu CNN chiński gigant telekomunikacyjny Huawei był przedmiotem dochodzenia FBI.
  • Źródła wywiadowcze rzekomo uważają, że chiński sprzęt zainstalowany w pobliżu amerykańskich baz może „zakłócić krytyczną komunikację amerykańskiego dowództwa strategicznego, dając chińskiemu rządowi potencjalny wgląd w amerykański arsenał nuklearny”. 
  • Chiński Global Times zareagował kpiąc z tych doniesień.
  • Zobacz też: Polska realizuje inwestycje drogowe wartości ok. 54 mld zł

Według raportu CNN opartego na wywiadach z 12 obecnymi i byłymi urzędnikami wywiadu, chiński gigant telekomunikacyjny Huawei był przedmiotem dochodzenia FBI. Agencja uważa, że ​​sprzęt firmy może podsłuchiwać amerykańską komunikację wojskową, a nawet ją zakłócać.

Według byłego starszego agenta FBI, Johna Lenkarta, agencja zaczęła badać działalność biznesową Huawei z perspektywy finansowej, aby znaleźć transakcje, które „nie mają sensu z perspektywy zwrotu z inwestycji”.

Donald Trump wprowadził politykę w dużej mierze zakazującą Huawei w Stanach Zjednoczonych, co znacznie szkodzi zyskom firmy. Sprzęt pozostaje jednak na wielu wieżach komórkowych, w tym strategicznie umieszczonych w pobliżu krytycznej infrastruktury wojskowej.

Reakcja Chińczyków

Na te doniesienia zareagował chiński państwowy Global Times… kpiąc z nich.

Chociaż dobrze znane są ogólne obawy dotyczące sprzętu Huawei w pobliżu amerykańskich instalacji wojskowych, o istnieniu tego śledztwa i jego ustaleniach nigdy nie zgłoszono. Jego początki sięgają przynajmniej administracji Obamy. Zostało to opisane w CNN przez kilkanaście źródeł, w tym obecnych i byłych urzędników bezpieczeństwa narodowego, z których wszyscy wypowiadali się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie byli upoważnieni do publicznego wypowiadania się.  

Anonimowe źródła CNN rzekomo powiedziały, że społeczność wywiadowcza USA nie określiła wyraźnie, czy Chiny używały tego sprzętu do przechwytywania wrażliwych danych, po części dlatego, że udowodnienie takiej kradzieży elektronicznej byłoby niezwykle trudne. Te źródła wywiadowcze rzekomo uważają również, że chiński sprzęt zainstalowany w pobliżu amerykańskich baz może „zakłócić krytyczną komunikację amerykańskiego dowództwa strategicznego, dając chińskiemu rządowi potencjalny wgląd w amerykański arsenał nuklearny”. 

Global Times napisał:

Od lat Waszyngton wymyśla kłamstwa na temat Huawei i zagrożeń bezpieczeństwa ze strony Chin.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbart

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY