USA: Prywatne bazy DNA mogą zostać zhakowane w celu produkcji broni biologicznej?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wysyłanie swojej śliny może być niebezpieczne

Wysyłanie swojej śliny może być niebezpieczne / Fot. Flickr

Bazy danych DNA mogą zostać zhakowane, a dane wykorzystane do stworzenia broni wymierzonej tylko w jedną osobę.
  • Amerykański parlamentarzysta Jason Crow ostrzegł przed testami DNA.
  • “Ludzie bardzo szybko spluną do kubka i wyślą go do 23andMe i uzyskają naprawdę interesujące dane na temat ich pochodzenia. I zgadnij co? Ich DNA jest teraz własnością prywatnej firmy” – powiedział.
  • Według senator Joni Ernst, broń biologiczna może być używana do celowania w zapasy żywności, przeciwko określonemu rodzajowi roślin uprawnych lub zwierząt gospodarskich.
  • Zobacz też: TikTok pozwany. Ponoć jego algorytm promuje brutalne filmy nastolatkom

Deputowany Jason Crow, członek Komisji ds. Wywiadu Izby Reprezentantów, ostrzegał ludzi przed udostępnianiem swojego DNA firmom genealogicznym, twierdząc, że może on zostać użyty do produkcji broni biologicznej, która ma zabić tylko konkretną osobę.

Nie można dyskutować o tym bez rozmowy o prywatności i ochronie danych handlowych, ponieważ oczekiwania dotyczące prywatności spadły w ciągu ostatnich 20 lat. Młodzi ludzie w rzeczywistości bardzo mało oczekują prywatności, tak pokazują ankiety i dane.

Crow zauważył, że rozwój takiej broni jest powodem do niepokoju, biorąc pod uwagę, że ludzie chętnie dzielą się swoim DNA z firmami testującymi DNA.

Ludzie bardzo szybko spluną do kubka i wyślą go do 23andMe i uzyskają naprawdę interesujące dane na temat ich pochodzenia. I zgadnij co? Ich DNA jest teraz własnością prywatnej firmy. Można go sprzedać przy bardzo niewielkiej ochronie własności intelektualnej lub ochronie prywatności, a my nie mamy przepisów prawnych i regulacyjnych, aby sobie z tym poradzić.

Ochrona danych

W 2018 r. firmy zajmujące się testami DNA MyHeritage, 23andMe, Ancestry, Helix i Habit podpisały zasady dotyczące najlepszych praktyk w zakresie usług testowania genetycznego konsumentów, które zawierają wytyczne dotyczące udostępniania informacji genetycznych i danych osobowych stronom trzecim i organom ścigania.

Musimy mieć otwartą i publiczną dyskusję na temat tego, jak wygląda ochrona informacji o opiece zdrowotnej, informacji DNA i twoich danych, ponieważ te dane będą faktycznie pozyskiwane i gromadzone przez naszych przeciwników w celu opracowania tych systemów.

Według senator Joni Ernst, członkini Senackiej Komisji Sił Zbrojnych, broń biologiczna może być używana do celowania w zapasy żywności, przeciwko określonemu rodzajowi roślin uprawnych lub zwierząt gospodarskich. Rozmieszczona w ten sposób broń biologiczna może powodować niedobory żywności i niepewność.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim The Net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY