Nieroztropna gra Scholza. Wyrzucił tajne dokumenty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Olaf Scholz

Kanclerz Olaf Scholz / Fot. PAP/EPA/FILIP SINGER Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Kanclerz Olaf Scholz i jego żona Britta Ernst, brandenburska minister oświaty, podobno wyrzucili poufne dokumenty do śmieci domowych. Sąsiedzi znaleźli między innymi dokumenty dotyczące szczytu G7.
  • Do niemieckich mediów wyciekła informacja o rzekomym skandalu z udziałem kanclerza Olafa Scholza i jego żony Britty Ernts.
  • Według ich sąsiadów, w koszu na śmieci znaleźli poufne dokumenty ze szczytu G7.
  • Jednakże jak twierdzi ministerstwo spraw zagranicznych, były to wyłącznie profile szefów państw wraz przedstawicielami rządów.
  • Miały one ułatwić bezpośrednia komunikację ustrzegając się kompromitujacej wpadki.
  • Zobacz także: Niemieckie Gepardy dotarły na Ukrainę. Kijów musiał czekać, aż 5 miesięcy

Każdy, kto mieszka w tym samym budynku co kanclerz federalny, i tak żyje w niezwykłej społeczności lokatorów. Kiedy sąsiedzi Olafa Scholza i jego żony Britty Ernst, brandenburskiej minister oświaty, przyjrzeli się pozostałym odpadom, byli zdumieni, gdy znaleźli wewnętrzne dokumenty rządowe w osiedlu mieszkaniowym w centrum Poczdamu.

Podobno w dokumentach znalazły się wydruki z kalendarza spotkań, korespondencja e-mailowa oraz projekty przemówień Ernsta. Krótko po szczycie G-7 w Elmau w Bawarii kartka ze zdjęciami i krótkimi profilami partnerów szefów państw i rządów wylądowała na śmietniku. Wymienione informacje są publicznie dostępne, ale gazeta została sklasyfikowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako niejawna – wyłącznie do użytku służbowego.

Obchodzenie się z takimi dokumentami podlega ścisłym zasadom: zgodnie z federalnym rozporządzeniem administracyjnym dotyczącym tzw. Według strony internetowej Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji tylko kto przeszedł kontrolę bezpieczeństwa w celu ustalenia wymaganej wiarygodności jest upoważniony do przetwarzania informacji niejawnych.

Zarówno Kancelaria, jak i Ministerstwo Oświaty, Młodzieży i Sportu Brandenburgii pozostawiły bez odpowiedzi zapytanie ze strony “Spiegla”. Scholz i jego żona przenieśli się do stolicy stanu w 2021 roku. W poprzednim miejscu zamieszkania pomimo ochrony policyjnej dochodziło do włamań.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

welt.de

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY