USA: Pracownicy masowo odchodzą z agencji zdrowia publicznego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Powodem ma być złe podejmowanie decyzji, określane przez personel jako „zła nauka”, co doprowadziło do niskiego morale pracowników.
  • Zdaniem profesora na Johns Hopkins University, doktora Marty’ego Makarego, eksperci ds. zdrowia masowo odchodzą z amerykańskich agencji zdrowia publicznego.
  • Dr Makary mówi, że Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH) oraz Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) cierpią obecnie na braki kadrowe.
  • Powodem mogą być kontrowersje wynikające z “upolitycznienia” spraw związanych z medycyną.
  • Zobacz też: Ukraina: Wykryto 45 kanałów przerzutu mężczyzn za granicę

Zdaniem profesora na Johns Hopkins University, doktora Marty’ego Makarego, eksperci ds. zdrowia masowo odchodzą z amerykańskich agencji zdrowia publicznego. Powodem ma być złe podejmowanie decyzji, określane przez personel jako „zła nauka”, co doprowadziło do niskiego morale pracowników.

Pracownicy odchodzą

Dr Makary mówi, że Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH) oraz Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) cierpią obecnie na braki kadrowe. Główne decyzje podjęte przez agencje, które szkodzą morale, obejmowały wsparcie dla maskowania w szkołach, zamykanie szkół podczas “pandemii” oraz autoryzację szczepień przeciw koronawirusa dla dzieci w wieku czterech lat i młodszych.

Różni eksperci i naukowcy mieli przeciwne sobie opinie na temat pandemii COVID-19, co zdecydowanie obniżyło zaufanie do środowiska naukowego wśród społeczeństwa. Portal NewsPunch pisze:

Kiedy wirus zaatakował świat w 2020 roku, wielu urzędników natychmiast zamknęło różne rzeczy – szkoły, sklepy detaliczne, lokale rozrywkowe, restauracje – ze strachu przed nieznanym. Wstępne dane wykazały jednak, że dzieci były narażone na ograniczone ryzyko zarażenia wirusem, i że to głównie osoby starsze i z ciężkim upośledzeniem odporności ponosiły brzemię wirusa. Pomimo dowodów CDC nadal zalecał, aby szkoły były zamknięte do końca roku szkolnego 2019-2020.

Na początku tego roku Makary powiedział DailyMail.com, że decyzja o zamknięciu szkół była jedną z najgorszych podjętych podczas pandemii, powołując się w szczególności na to, że społeczności mniejszościowe, które nieproporcjonalnie mieszkały na tych obszarach, były najdalej w tyle pod względem akademickim. Makary ostrzegał, że maski mogą zaszkodzić rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu dzieci, ponieważ młodzież nie potrafi prawidłowo odczytać ludzkich emocji z zakrytych twarzy.

Decyzją, która wydawała się budzić największe zamieszanie, było zezwolenie na covidowe zastrzyki dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do pięciu lat. Makary skrytykował dane przesłane przez firmy Pfizer i Moderna w celu uzyskania zielonego światła, twierdząc, że ich brakowało: badanie Pfizera obejmowało mniej niż 1000 dzieci i nie wykazało żadnej skuteczności w walce z infekcjami. Moderna poinformowała o zaledwie 4% redukcji infekcji w badaniu z udziałem około 6000 dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

NewsPunch

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY