Prawo bankowe w ustawie węglowej! “Oni nawet sobie nie ufają”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Suski

Warszawa, 06.04.2022. Poseł PiS Marek Suski na sali plenarnej Sejmu w Warszawie, 6 bm. Sejm w trakcie obrad zajmie się m.in. rządowym projektem, który zakłada wprowadzenie embarga na import węgla z Rosji, a także możliwość zamrażania majątków podmiotów i osób wspierających Rosję. Posłowie rozpatrzą też projekt zmian w specustawie dotyczącej pomocy uchodźcom z Ukrainy. (amb) PAP/Radek Pietruszka / fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Z posiedzenia komisji sejmowej ds. energii i skarbu państwa wyciekło kompromitujące nagranie dla Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący komisji Marek Suski domagał się od wiceministra finansów Piotra Patkowskiego pisemnej zgody rządu na wprowadzenie poprawki do ustawy węglowej.
  • Wiceminister finansów Piotr Patkowski podczas ostatniego posiedzenia komisji ds. energii i skarbu państwa próbował przeforsować poprawkę o prawie bankowym.
  • Przewodniczący komisji Marek Suski zablokował ją domagając się od wiceministra pisemnego oświadczenia rządu.
  • W przeciwnym wypadku nie zamierza on forsować poprawki o prawie bankowym w ustawie węglowej.
  • Zobacz także: Amerykański działacz katolicki: Małpia ospa to choroba osób rozwiązłych

Na nagraniu moment, kiedy Marek Suski prosi wiceministra finansów Piotra Patkowskiego, żeby ten złożył na piśmie oświadczenie, że poprawka jest uzgodniona z rządem inaczej nie będzie poddana pod głosowanie

– zauważył dziennikarz Klaudiusz Slezak.

Przewodniczący komisji sejmowej ds. energii i skarbu państwa Marek Suski na załączonym nagraniu wyraźnie podkreślił wiceministrowi finansów Piotrowi Patkowskiemu, że bez pisemnego oświadczenia rządu nie podda pod głosowanie poprawki.

Jak wspomniał dziennikarz radia Nowy Świat, Klaudiusz Slezak, poprawka dotyczyła prawa bankowego, które chciano dorzucić do ustawy węglowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY