Pierwsza ofiara wewnętrznej wojny w rządzie. Premier zdymisjonował Naimskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier zdymisjonował swojego doradcę ds. energetyki

Piotr Naimski / Fot. Facebook

Premier zdymisjonował Piotra Naimskiego, pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. O tej niespodziewanej decyzji odwołany Piotr Naimski poinformował na Facebooku.
  • W środę premier Mateusz Morawiecki zwolnił z funkcji pełnomocnika ds. strategii energetycznej Piotra Naimskiego.
  • Były już doradca rządu przekazał, że zdaniem rady ministrów nie nadaje się do dalszej pełnienia tej funkcji.
  • Niektórzy widzą w Naimskim ofiarę wewnętrznych tarć w rządzie.
  • Jego zwolnienia mieli się domagać ludzie związani z wicepremierem Jackiem Sasinem oraz szef PKN Orlen Daniel Obajtek.
  • Zobacz także: Przepełnione silosy. Resort rolnictwa wprowadza mechanizmy skupu zbóż

Dymisja Naimskiego ma bezpośredni związek z trwającym kryzysem energetycznym, chociaż odwołanie to też element szerszej wewnętrznej wojny w rządzie, bo marginalizacji, a także dymisji Naimskiego, od dłuższego czasu domagało się środowisko związane z wicepremierem Jackiem Sasinem. Nieprzychylny Naimskiemu był też prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Mówiło się o tym od kilku tygodni, a nazbierało się sporo. Jednym z zarzutów jest brak modernizacji sieci przesyłowej, a coraz więcej ludzi chce mieć fotowoltaikę

– poinformowała Lidia Lemaniak z “Polski The Times”.

Piotr Naimski we wpisie przekazał, że wytłumaczono mu, że został odwołany, ponieważ nie nadaje się do współpracy i wszystko blokuje. Polityk przypomniał, że nie jest to jego pierwsza dymisja.

Ta przypada 30 lat po obaleniu rządu premiera Jana Olszewskiego, w którym pełniłem funkcję Szefa UOP. Wtedy Wałęsa wyrzucał mnie rękoma tymczasowego premiera Pawlaka

– przekazał Piotr Naimski.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości we wpisie dotyczącym dymisji podkreślił, że już wkrótce oddany do eksploatacji zostanie gazociąg Baltic Pipe zbudowany przez nadzorowany przez Naimskiego Gaz-System.

Śmiem twierdzić, że zbudowanie tego połączenia Polski z norweskimi złożami gazu jest jednym z ważniejszych sukcesów politycznych i ekonomicznych osiągniętych przez nasz kraj w minionym trzydziestoleciu (…) Dziękuję wszystkim, którzy bezpośrednio lub pośrednio przyczynili się do realizacji projektu Baltic Pipe

– dodał były już doradca premiera.

Czytaj więcej: Niebezpieczne zachowanie posłów. “Z łatwością ustaliłem co kupował Braun”

Premier potwierdza dymisję Naimskiego

Dymisję pełnomocnika rządu ds, strategicznej infrastruktury energetycznej potwierdził sam premier Mateusz Morawiecki. W dedykowanym wpisie, podziękował mu za wspólne lata współpracy.

Piotr Naimski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od energetyki. Baltic Pipe i wielu innych inwestycji tworzących architekturę bezpieczeństwa energetycznego Polski to jego dziedzictwo. Dziś kończy swoją misję w rządzie. Dziękuję mu za jego pracę i zaangażowanie

– napisał Mateusz Morawiecki.

Naimski pełnił funkcję sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej od 2015 roku. Wcześniej, za czasów pierwszych rządów PiS był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. Pełnił też funkcję doradcy szefa BBN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY