“Milion Mam” przeciwne propagandzie LGBT u dzieci. Odradzają najnowszą produkcję Marvela

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marvel promuje LGBT dla dzieci?

Kadr z filmu Thor: Miłość i Pioruny / Fot. Twitter

Strona IndieWire, zajmująca się oceną filmów amerykańskich, zamieściła apel chrześcijańskiej organizacji "Milion Mam”, wzywający do bojkotowania filmów nacechowanych propagandą LGBT. Protest dotyczy zwłaszcza nowego filmu, znanego także w Polsce: "Thor: Miłość i grom" w reżyserii Nowozelandczyka pochodzenia żydowskiego – Taika Waititiego (Taika Davida Cohena).
  • Chrześcijańska organizacja “Milion Mam” zaapelowała do rodziców, aby zbojkotowali najnowszą produkcję Marvela.
  • W filmie “Thor: Miłość i grom” ma się pojawić postać mitologicznej Walkirii, która ma być również przedstawicielem osób homoseksualnych.
  • Sama aktorka wcielająca się w tę postać, Tessa Thompson przyznała, że próbowała ona grać osobę biseksualną.
  • Organizacja wzywa również do bojkotu innych produkcji Disneya i Marvela, które prezentują nieodpowiednie treści dla dzieci.
  • Zobacz także: Aborcja w Ameryce, zwycięstwo konserwatystów Trumpa [OPINIA]

Wzywając do bojkotu tego obrazu, którego premiera odbyła się 23 czerwca w Los Angeles, OMM zwraca się zwłaszcza do rodziców:

Potrzebujemy waszej pomocy, aby jak najwięcej ludzi było świadomych, że Studio Marvel [filia The Walt Disney Company, która nakręciła ten film] «przemyca» (przy okazji) agendę LGBTQ. (…) Choć film zakwalifikowano jako PG-13, zawiera on wiele odniesień do LGBTQ, jest pełen eufemizmów a nawet są w nim sceny, których nie można bagatelizować

– czytamy w apelu organizacji “Milion Mam”.

Według “Mam” na liście tematów homoseksualnych w tym filmie znajdują się: obcy charakter o imieniu Korg, który wspomina, że miał dwóch ojców i że miewał kontakty homoseksualne, biseksualna bogini Karl Valkyrie – Walkiria, która całuje ręce innej kobiety, zalecając się do niej, dziecko Asgardian, które tłumaczy, że nosi «neutralne płciowo imię». W grę wchodzi także romantyczno-homoseksualne napięcie między Thorem, a Star-Lordem.

Wykonawczyni roli Walkirii aktorka Tessa Thompson w wywiadzie dla strony Yahoo przyznała, że

Ukazanie biseksualności tej postaci było «wielkim tematem» naszych rozmów z reżyserem. I niezależnie od tego, czy znajdzie ona swoją miłość czy nie, w tym filmie jest ona wspaniałą postacią homoseksualną, otwartą na znalezienie takiej miłości, którą uzna za sensowną

– powiedziała Tessa Thompson.

Za ważne uznała pokazanie, że ludzie nie są określeni przez swoją seksualność, posiadając możliwość zostania kimś innym.

Platforma IndieWire przypomniała, że OMM już wcześniej wzywała do bojkotowania kilku innych filmów propagujących LGBT, m.in. “Piękna i Bestia”, “Toy Story-4”, “Dr Strange w mulltiwersum obłędu” i “Buz Astral”.

Organizacja “Milion Mam” wraz z “Milionem Ojców” działa w ramach protestanckiego Amerykańskiego Stowarzyszenia Rodzin, powstałego w 1977 r. Członkowie tych stowarzyszeń sprzeciwiają się propagandzie LGBT, pornografii i aborcji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

gosc.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY