- W Kanadzie rośnie niezadowolenie z oficjalnej, firmowanej przez rząd aplikacji ArriveCan, która zawiera obowiązkowe informacje dotyczące podróży i zdrowia, której użycie jest wymagane przy wjeździe do kraju.
- Minister bezpieczeństwa publicznego Marco Mendicino powiedział, że aplikacja ma stać się „środkiem wygody na lotnisku”.
- 86-letni niepełnosprawny mężczyzna został w miniony weekend postraszony grzywną w wysokości 5000 dolarów, ponieważ nie korzystał z aplikacji.
- Zobacz też: Premier Czech: Nie polegamy na innych. Sami zaopatrujemy się w gaz na zimę
Aplikacja
W Kanadzie rośnie niezadowolenie z oficjalnej, firmowanej przez rząd aplikacji ArriveCan, która zawiera obowiązkowe informacje dotyczące podróży i zdrowia, której użycie jest wymagane przy wjeździe do kraju. I chociaż władze kanadyjskie twierdzą, że jego celem jest zapewnienie podróżnym bezpieczeństwa i „modernizacja podróży transgranicznych”, ArriveCan jest coraz bardziej źródłem frustracji dla osób zmuszonych do korzystania z niego, a wielu obecnie wzywa do jego porzucenia.
Aplikacja została wprowadzona w ramach polityki covidowej jako “środek zdrowia publicznego”. Minister bezpieczeństwa publicznego Marco Mendicino powiedział, że aplikacja ma stać się „środkiem wygody na lotnisku”. Jednak liczne raporty pokazują, że ArriveCan w rzeczywistości przeszkadza podróżnikom. Podobnie jak wiele aplikacji utrzymywanych przez rząd, ta jest podatna na usterki techniczne, a nawet awarie, przez co Kanadyjczycy utknęli na lotniskach. Ludzie są opóźniani i karani grzywnami za niekorzystanie z aplikacji lub nieprzedstawianie informacji opatrzonych tajemnicą lekarską.
Biurokracja
86-letni niepełnosprawny mężczyzna został w miniony weekend postraszony grzywną w wysokości 5000 dolarów, ponieważ nie korzystał z aplikacji. Starszy mężczyzna miał przy sobie paszport, wyjaśnił, że przyjął cztery dawki covidowego zastrzyku, lecz według kanadyjskiego rządu to nie wystarcza, by przyjąć go z powrotem do ojczyzny. Musi mieć aplikację. Starszy pan nie miał jej, bo nie posiada smartfonu.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Reclaim The Net