Premier Czech: Nie polegamy na innych. Sami zaopatrujemy się w gaz na zimę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Czech Petr Fiala

Premier Czech Petr Fiala / Fot. PAP/EPA/Martin Divisek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podejmujemy fundamentalne kroki w kierunku samowystarczalności energetycznej Republiki Czeskiej - powiedział premier.
  • Premier Czech Petr Fiala powiedział, że rząd zapewni krajowi wystarczającą ilość surowców, zwłaszcza gazu, aby przetrwać zimę bez zakłóceń.
  • “Napełniliśmy zbiorniki gazu do 70 procent, a przepustowość w terminalu LNG w Holandii pokryliśmy do jednej trzeciej naszego rocznego zużycia” – powiedział premier.
  • Według Fiali rząd wznowił także przerwane wcześniej negocjacje w sprawie czesko-polskiego gazociągu Bocian II. Dodatkowo mówi o rozbudowie kolejnego ropociągu z Trest do Bawarii w Niemczech.
  • Zobacz też: Ks. bp. Bronakowski: Rządzący powinni ograniczyć dostępność alkoholu

Premier Czech Petr Fiala powiedział, że rząd zapewni krajowi wystarczającą ilość surowców, zwłaszcza gazu, aby przetrwać zimę bez zakłóceń. Stwierdził, że jego rząd, który sprawuje władzę dokładnie od siedmiu miesięcy, napełnia czeskie złoża gazu i wznowił negocjacje w sprawie nowego ropociągu.

Podejmujemy fundamentalne kroki w kierunku samowystarczalności energetycznej Republiki Czeskiej. Nie polegamy na kimś, kto się nami zaopiekuje. Zamiast tego jesteśmy aktywni na wielu płaszczyznach. Napełniliśmy zbiorniki gazu do 70 procent, a przepustowość w terminalu LNG w Holandii pokryliśmy do jednej trzeciej naszego rocznego zużycia.

Według Fiali rząd wznowił także przerwane wcześniej negocjacje w sprawie czesko-polskiego gazociągu Bocian II. Dodatkowo mówi o rozbudowie kolejnego ropociągu z Trest do Bawarii w Niemczech.

Udało nam się uzgodnić, że Bawaria zatwierdzi zwiększenie mocy produkcyjnych.

Burzliwy początek

Rząd pięciu koalicji Fiali sprawuje władzę dokładnie od siedmiu miesięcy. Około dwa miesiące po utworzeniu rządu Rosja zaatakowała Ukrainę. W wyniku konfliktu czeski rząd podjął działania przeciwko wyższym kosztom życia spowodowanym inflacją i rosnącymi cenami energii. Na przykład teraz łatwiej jest ubiegać się o świadczenia mieszkaniowe.

To eliminuje konieczność wypełniania rozbudowanych formularzy w urzędach pracy. Zamiast tego nowy cyfrowy formularz można po prostu wypełnić na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Spraw Socjalnych.

Rząd zatwierdził również oszczędną taryfę za energię i jednorazową składkę w wysokości 5 000 koron (204 euro) na dziecko dla rodzin z dziećmi poniżej 18 roku życia i o rocznym dochodzie do 1 miliona koron (40 858 euro).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Remix News

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY