Braun o Olszańskim: “Jest mistrzem mowy polskiej”. Jest riposta

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun

Grzegorz Braun / Fot. YouTube

W normalnej sytuacji, w poważnym państwie polskim Wojciech Olszański pewnie zostałby na przykład mistrzem mowy polskiej - powiedział Braun.
  • Grzegorz Braun skompromitował się w oczach konserwatystów.
  • Przed zebranym tłumem Polaków, w tym dzieci, zachwalał język, jakim posługuje się przestępca Wojciech Olszański.
  • Radosław Patlewicz na swoim Twitterze napisał, że to przykład upadku autorytetu.
  • Zobacz też: Najgorętsze lato w historii Polski… było ponad 100 lat temu

Znany monarchista o odchyleniu wolnościowym, Grzegorz Braun, skompromitował się podczas przemowy do tłumu ludzi. Trzymające polskie flagi osoby w różnym wieku usłyszały:

W normalnej sytuacji, w prawdziwym poważnym państwie polskim Wojciech Olszański pewnie zostałby na przykład mistrzem mowy polskiej. Jest mistrzem mowy polskiej. Nie wiem, czy wszyscy państwo to doceniacie, w jakim stopniu czerpie ze skarbnicy polszczyzny, z literatury, poezji klasycznej. Często przez rozmaitych patodziennikarzy, patopublicystów i patopolityków jest nie tylko niedoceniany, ale nawet opatrznie rozumiany i przekreślany. Więc doceńmy to.

Możliwe konsekwencje

Wśród słuchającego tłumu były również dzieci. Wyobraźmy sobie, że zachęcona przez reżysera-gawędziarza polska młodzież sprawdzi w internecie wypowiedzi Wojciecha Olszańskiego. Usłyszy tam groźby śmiertelne pod adresem bliźnich, w tym jedną odnoszącą się do kanibalizmu, wielokrotne wulgaryzmy, wybuchy wściekłości, poparcie dla mordowania osób nienarodzonych, czy bluźniercze słowa odnośnie Pisma Świętego.

Wojciech Olszański wiele razy był nazywany patostreamerem z powodu powyższych przypadków brudzenia mowy ojczystej językiem knajackim, popierania katyńskiego oprawcy Sierowa, czy stwierdzenia, że gdyby jego syn okazał się być “pedałem”, to by go zastrzelił.

Promowanie czyichś wypowiedzi ma swoje konsekwencje. Jeżeli wulgarne, obraźliwe i wprost chamskie słowa Olszańskiego zasługują według pana Grzegorza Brauna nie tylko na egzystowanie w przestrzeni publicznej, ale nawet na wyróżnienie, słusznie napisał Radosław Patlewicz:

Jak upadają autorytety? Właśnie tak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY