Barełkowski o inflacji: To, z czym mamy do czynienia w tej chwili, to dopiero preludium [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Barełkowski

Piotr Barełkowski / Fot. YouTube/Media Narodowe

"Polityka unijna to jest utopia. Ona zakładała bazowanie na surowcach energetycznych z Rosji" - mówił w Dniu na żywo w MN Piotr Barełkowski z Izby Polskich Przedsiębiorców.

Zobacz także: Orbán: Europa “strzeliła sobie w płuca”, i “nie może złapać tchu” z powodu sankcji na Rosję

Nadchodzi kryzys energetyczny

“Bardzo poważnym elementem kryzysu, który nadciąga – śmiertelnym elementem, jest kilkukrotny wzrost cen energii. Polskie przedsiębiorstwa nie mają opcji, nie mają ruchu, a to one dostarczają większość środków do budżetu. To, z czym mamy do czynienia w tej chwili, to dopiero preludium. Będzie jeszcze drożej, to jest sprawa dramatyczna” – mówił Barełkowski.

Utopijna polityka UE

“Nowe rozwiązanie jest bardzo dobre i niezbędne dla odbiorców indywidualnych. Polska nie jest w stanie, wygaszając i zamykając kolejne kopalnie, powrócić do tego poziomu wydobycia. Szkoda polityki, jaką prowadziła jeszcze Beata Szydło. To jest clue sprawy – rząd Morawieckiego jest bardziej miękki wobec unijnych decyzji. Ta dyskusja jest bardziej elastyczna i wszyscy za to płacimy. Polityka unijna to jest utopia – trzeba to powiedzieć. Ona zakładała bazowanie na surowcach energetycznych z Rosji, prowadziła do uzależnienia Europy, Niemiec, Polski od surowców, przede wszystkim od rosyjskiego gazu” – dodał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY