Problemy branży lotniczej. Dziesiątki tysięcy odwołanych lotów w ostatnich miesiącach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
lotnisko

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Podróżni zmagają się z chaosem na całym świecie, jednak sytuacja w Europie jest wyjątkowo zła. W porównaniu z USA na Starym Kontynencie odwołano ponaddwukrotnie więcej lotów w okresie od kwietnia do czerwca – wynika z danych firmy RadarBox.com zajmującej się śledzeniem ruchu lotniczego. Między 1 kwietnia a 29 czerwca dziesięć najgorszych pod tym względem lotnisk w Europie odwołało 64,1 tys. lotów.

Zobacz także: Raport SG ws. uchodźców. Blisko 50 zatrzymanych imigrantów

Jako powody chaosu w branży lotniczej podawane są masowe zwolnienia pracowników w okresie nasilenia się pandemii COVID-19, jak również protesty. Z uwagi na te czynniki lotniska i linie lotnicze nie są w stanie obsłużyć zaplanowanej liczby lotów.

Na całym świecie zwolniono – według grupy lobbingowej Air Transport Action Group – 2,3 mln osób, a najbardziej ucierpiała obsługa naziemna i kontrola bezpieczeństwa. Swoje badania w tej sprawie przeprowadziła też Europejska Federacja Pracowników Transportu. Wg nich w styczniu 2021 58,5 proc. pracowników naziemnych lotnisk było bez pracy, a co najmniej 23 proc. zostało zwolnionych.

Teraz, gdy liczba lotów sukcesywnie się zwiększa, na lotniskach i w liniach lotniczych brakuje pracowników. Prowadzone są rekrutacje, co może stopniowo pozwolić uporać się z problemami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY