Ast: Donald Tusk gra na podziały [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Ast

Marek Ast / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Donald Tusk próbuje anarchizować życie publiczne" - mówił w Dniu na żywo w MN Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Pomnik znanego polityka oblany czerwoną farbą

Glapiński wybrany prawidłowo

“Nie ma podstaw prawnych do odwołania prezesa NBP, gdyby były to zapewne prezydent nie zgłaszałby kandydatury prof. Adam Glapińskiego na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego. PO zamówiła sobie wśród swoich ekspertów opinie, które nijak się mają do obowiązującego prawa. Glapiński został wybrany prawidłowo na kolejną kadencję i nie ma żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o jego dalsze funkcjonowanie na tym stanowisku” – mówił Ast.

Groźby pod adresem prezesa NBP

“Każdy, kto zna te wypowiedzi stwierdzi, że dzisiaj na nic tłumaczenia polityków PO, że Tusk i Siemoniak myśleli o silnych ludziach, ale w rozumieniu siły perswazji. No nie, wyraźnie z tych wypowiedzi wynika gotowość przeprowadzenia siłowych rozwiązań, metod wyeliminowania prezesa NBP. Niech to wyjaśni uprawniony organ, jakim jest prokuratura, skoro jest zawiadomienie. Donald Tusk gra na podziały i brutalizację debaty publicznej. Liczy na wywołanie niezadowolenia społecznego. Odpowiedzialny polityk nigdy nie powinien dopuszczać nawet myśli, żeby do tego rodzaju niezadowolenia prowadzić. Przypomnę wydarzenia z 2010 roku w trakcie kampanii prezydenckiej. Marek Rosiak zginął z ręki osoby opętanej nienawiścią, w wyniku brutalnych wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej” – podkreślał poseł Marek Ast.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY