UE uderzy w prywatność i życie rodzinne Polaków? Konfederacja Kobiet protestuje

WAŻNE
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

Jak alarmuje Konfederacja Kobiet RP, "niezwykle kontrowersyjna dyrektywa Unii Europejskiej work life balance bezpośrednio uderza w prywatność i życie rodzinne setek tysięcy Polaków". Polska ma czas na jej wdrożenie do 2 sierpnia br.

Zobacz także: Straż Narodowa sprząta groby przed Powstaniem Warszawskim. Bąkiewicz: “Zachęcamy do włączenia się do akcji” [+ZDJĘCIA]

Konfederacja Kobiet RP wystosowała petycję w tej sprawie, pod którą zbiera w internecie podpisy.

Unijni decydenci nie ukrywają, że ich celem jest coraz większa ingerencja w prywatne decyzje rodziców dotyczące opieki nad dziećmi. Uważają, że kobiety są wyzyskiwane we własnych domach przez mężów a opieka nad własnymi dziećmi jest dla nich tak uciążliwym zajęciem, że trzeba je jak najszybciej porzucić na rzecz pracy zawodowej. Aby „wspierać” kobiety w podjęciu takich decyzji muszą oni odgórnie ingerować w małżeńskie ustalenia dotyczące opieki nad dziećmi – uważa organizacja.

Konfederacja Kobiet RP ze swoim apelem zwraca się zarówno do unijnych urzędników, jak i polskiego rządu.

Nie każdy unijny projekt Polska może zablokować w drodze veta, dlatego już dziś konieczne jest zbudowanie silnego sojuszu z przedstawicielami innych państw w Radzie UE, które tak jak Polska, sprzeciwiają się próbom uniformizacji kobiet i mężczyzn i negacji biologicznych różnic pomiędzy rolą matki i ojca. Dzięki temu, gdy w przyszłości konieczne będzie zablokowanie projektu nad którym Rada będzie głosować większością kwalifikowaną – będziemy gotowi, by przeciwstawić się dalszemu siłowemu forsowaniu lewicowej ideologii do życia rodzinnego Polaków – czytamy w apelu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

konfederacjakobiet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY