ZChR chce ekshumacji polskich bohaterów spoczywających w Rosji i na Białorusi

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza / fot. prezydent.pl

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaproponowało już w ubiegłym roku, aby stworzyć w Warszawie Narodową Nekropolię Bohaterów. Zwłoki polskich bohaterów, miałyby być ekshumowane i przetransportowane z terenów Białorusi i Rosji.
  • Partia Stowarzyszenie Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaproponowała, aby stworzyć w Warszawie specjalne miejsce dla polskich bohaterów.
  • Do Narodowej Nekropolii Bohaterów ściągano by ciała naszych żołnierzy, leżących obecnie na terenie Rosji i Białorusi.
  • Miałoby to uchronić polskich bohaterów przed profanacją jaka obecnie ma miejsce na terenie Białorusi.
  • Zobacz także: PSL “ma plan”. Szczegóły ogłoszono na konferencjach w całej Polsce

W Mikuliszkach w obwodzie grodzieńskim na Białorusi została zrównana kwatera żołnierzy III i VI Brygad Armii Krajowej Ziemi Wileńskiej. Przypadki niszczenia polskich grobów odnotowano także we wsiach Bahdany, Bobrowicze, Dyndyliszki, Jodkiewicze i Iwie.

W kwietniu 2021 roku prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski zaproponował stworzenie Narodowej Nekropolii Bohaterów pod Warszawą i sprowadzenie do Polski szczątków polskich bohaterów w kontekście problemów tworzonych przez Federację Rosyjską z cmentarzami ofiar zbrodni katyńskiej. 

Dzisiaj widać, że ta nasza inicjatywa, również w kontekście obecnego niszczenia polskich cmentarzy na Białorusi jest niezwykle trafiona. Chcemy zatem ekshumacji zwłok polskich bohaterów spoczywających na terenie Związku Białorusi i Rosji oraz przeniesienia ich do Polski

– powiedział rzecznik Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Paweł Czyż.

Polskie ministerstwo spraw zagranicznych nazwało działania białoruskich władz bezprecedensowym aktem bestialstwa i zaapelowało do tych władz o zaprzestania praktyk przypominających najczarniejsze karty z historii komunistycznego reżimu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

ngopole.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY