Ukraina rozważa małżeństwa LGBT. Zełeński ma 10 dni na decyzję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Homomałżeństwa

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

We wtorkowej publikacji telewizja BBC twierdzi, że Ukraina "rozważa" legalizację małżeństw osób tej samej płci jeszcze w czasie wojny. Trudno nie odnieść wrażenia, że teza ta została postawiona zdecydowanie na wyrost, gdyż jedynym argumentem w tej sprawie jest fakt, iż petycja wzywająca władze w Kijowie do zalegalizowania homoseksualnych małżeństw zebrała już wystarczającą liczbę podpisów, aby trafiła na biurko prezydenta Ukrainy.
  • Przedstawicielka Kyiv Pride Oksana Solonksa w wywiadzie dla BBC przyznała, że do prezydenta Ukrainy trafiła ważna z ich strony petycja.
  • Środowiska LGBT oczekują, że Wołodymyr Zełeński zatwierdzi petycję o legalizacji małżeństw homoseksualnych.
  • Zgodnie z prawem prezydent ma 10 dni na przekazanie odpowiedzi.
  • Otoczenie Zełeńskiego nie wykazuje jednak oznak zainteresowania tą sprawą.
  • Zobacz także: Roszczeniowi homoseksualiści z Kaliforni. Żądają odszkodowania za córkę z in vitro

Jak informuje brytyjska stacja BBC na biurko prezydenta Ukrainy wpłynęła petycja ws. legalizacji małżeństw homoseksualnych. Aktywiści pomimo wojny z Rosja zebrali 28 tys. podpisów. Teraz zgodnie z prawem Wołodymyr Zełeński ma 10 dni na odpowiedź w tej sprawie.

Homoseksualizm nie jest nielegalny na Ukrainie, ale małżeństwa i związki partnerskie osób tej samej płci nie są uznawane. Jedna z organizacji LGBT określiła petycję jako ważny moment dla członków społeczności.

Ważne jest, aby osoby LGBTQ miały prawo zobaczyć swojego partnera i zabrać jego ciało z kostnicy, a także ubiegać się o odszkodowanie w razie potrzeby

– powiedziała w BBC kierownik ds. komunikacji medialnej Kyiv Pride Oksana Solonska.

Przypomnijmy: wszelkie petycje na Ukrainie, które zbiorą ponad 25 tys. podpisów, automatycznie trafiają do prezydenta. Nie gwarantuje to jednak żadnych zmian w obecnym prawie, a żadne źródła nie informują, jakoby Wołodymyr Zełeński chciał dążyć do zalegalizowania małżeństw osób tej samej płci.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, bbc.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY