Uniwersytet zawiesił dwóch profesorów. Wyrażali sceptycyzm odnośnie “szczepienia” dzieci na COVID

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Ponieważ wyrażam opinie sprzeczne z narracją rządu, zostałem zawieszony - powiedział profesor mikrobiologii i immunologi Patrick Provost.
  • Uniwersytet Laval w Quebec zawiesił dwóch profesorów.
  • Powodem jest nagranie, na którym naukowcy sceptycznie odnoszą się do podawania dzieciom tzw. szczepionek przeciw Covid.
  • Nagranie pochodzi z konferencji na temat zagrożeń związanych z podawaniem tych podejrzanych zastrzyków osobom nieletnim.
  • Związek wydziałowy złożył skargę w imieniu jednego z profesorów.
  • Zobacz też: Ukraińskie wojsko używało starszych obywateli jako ludzkich tarcz

Provost

Profesor mikrobiologii i immunologii Patrick Provost został zawieszony przez Uniwersytet Laval w Quebec City w Kanadzie na osiem tygodni bez wynagrodzenia. Powód? Nagranie wideo pokazało, jak uczestniczy w konferencji na temat zagrożeń związanych z podawaniem “szczepionek” przeciw Covid dzieciom.

Profesor Provost wziął udział w konferencji o nazwie Reinfo Covid Quebec, która sugerowała, że ​​ryzyko szczepienia dzieci przeciwko Covid przewyższa korzyści. W panelu zorganizowanym przez Reinfo COVID 7 grudnia 2021 r. Provost powiedział, że analiza danych z prowincji pokazuje, że istnieje większe ryzyko hospitalizacji dzieci z powodu zastrzyków na Covid niż samej choroby.

Reinfo COVID opisuje siebie jako „zbiór pielęgniarek, lekarzy, naukowców i obywateli, którzy chcą wywołać debatę na temat tego, jak rząd poradził sobie z pandemią”. Ergo jest “niewygodny” dla socjalistycznej republiki Kanady.

W rozmowie z The Suburban Provost powiedział:

Gdy tylko zgłosisz obawy dotyczące szczepionek, skutków ubocznych lub komplikacji związanych ze szczepionkami, jest to gorsze niż słowo na „N” (chodzi o słowo “nigger” czyli “czarnuch” – przyp. red.). Powinniśmy być w stanie przedyskutować wszelkie pomysły – wszelkie opinie – a ponieważ wyrażam opinie sprzeczne z narracją rządu, zostałem zawieszony.

Na swojej stronie internetowej Reinfo COVID opublikował list napisany przez Provosta w imieniu Uniwersytetu Laval, w którym prosił o usunięcie filmu z jego komentarzami, ponieważ uniwersytet mógłby podjąć dalsze działania, w tym zwolnić go. Reinfo COVID odmówił usunięcia filmu, argumentując, że ludzie powinni wiedzieć o „użyteczności, skuteczności, ryzyku i etyce szczepienia dzieci”.

Derome

Profesor biologii molekularnej Nicolas Derome również został zawieszony za uwagi zgłoszone podczas panelu. Derome powiedział:

Te informacje są bardzo ważne, aby móc dokonać swobodnego i świadomego wyboru dotyczącego tej kampanii szczepień dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Uniwersytet Laval odrzucił prośbę o komentarz. Jednak wkrótce po opublikowaniu prezentacji Derome rzeczniczka Uniwersytetu Laval, Andrée-Anne Stewart, w rozmowie z Radio-Canada, powiedziała, że ​​uwagi Derome’a ​​

w żaden sposób nie odzwierciedlają stanowiska Uniwersytetu Laval i jego wydziału naukowo-technicznego w odniesieniu do kryzysu zdrowotnego.

Kolektyw Reinfo powiedział, że pomoże to obojgu profesorom, mówiąc:

Jeśli uniwersytety zakneblują swoich profesorów, podobnie jak różne profesje zawodowe, popadniemy w dyktaturę.

Związek wydziałowy na Uniwersytecie Laval złożył skargę w imieniu Provosta. Profesor został zawieszony, mimo że stan Quebec niedawno uchwalił ustawę 32 w celu ochrony wolności akademickiej z powodu twierdzeń, że „profesorowie przestali nauczać kontrowersyjnych przedmiotów, aby nie urazić studentów”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim The Net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY