Stoch: Domagamy się jasnych słów o ludobójstwie [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Witold Stoch

Witold Stoch / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Ciężko zmienić nastawienie zwykłych Ukraińców bez zmiany nastawienia rządzących. Nie widać żadnej zmiany nastawienia rządzących na Ukrainie" - mówił w Dniu na żywo w MN Witold Stoch z Konfederacji.

Zobacz także: Nowi ambasadorzy Izraela i Ukrainy. Kumoch: “Szacunek jest podstawą dyplomacji”

Apel Konfederacji

“Konfederacja apeluje do rządów polskiego i ukraińskiego o poszanowanie prawdy historycznej. Bez jej poszanowania, bez uznania przez stronę ukraińską, że to co działo się na Wołyniu, było ludobójstwem, nie otworzymy nowych relacji. Wczoraj prezydent Zełenski nie powiedział tego, co miał powiedzieć. Jedynie ambasador Melnyk mówił o ofiarach drugiej wojny światowej. Domagamy się prawdy, jasnych słów i prób wymuszenia na rządzie ukraińskim przez naszych przedstawicieli” – mówił Stoch.

Czyny nie słowa

“Od wielu lat rządzi Prawo i Sprawiedliwość i o te groby nie udało się zadbać, ekshumacji nie udało się wymusić na rządzie ukraińskim. Deklarujemy, że Ukraińcy będą mieli swoje groby na terenie Polski – oczywiście pięknie o tym powiedział prezydent Duda, ale są to tylko słowa. Nie idą za tym czyny, nie idzie za tym ofensywa dyplomatyczna” – dodał Stoch.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY