Ofiary rzezi wołyńskiej zostaną uhonorowane. W Domostawie powstanie ważny pomnik

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wmurowanie kamienia węgielnego pod pomnik ofiar rzezi wołyńskiej

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski / Fot. Twitter.

W niedzielę 10 lipca ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odprawił mszę świętą ku czci ofiar rzezi wołyńskiej. Lokalne władze postanowiły również, że w Domostawie powstanie pomnik ku czci ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Duchowny z tej okazji poświęcić kamień węgielny, na którym powstanie figura upamiętniająca te okropne wydarzenia.
  • Wczoraj w niedzielę ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odprawił mszę świętą polową w Domostawie.
  • Lokalne władze i społeczność postanowiły postawić pomnik ku czci ofiar rzezi wołyńskiej.
  • Miejsce gdzie powstanie rzeźba zostało poświęcone przez duchownego, a następnie wmurowano tam kamień węgielny.
  • W tym miejscu wmurowano również akt erekcyjny, a także zebraną ziemię poświęconą przez niewinną krew Polaków z Wołynia.
  • Zobacz także: Bąkiewicz apeluje do prezydenta o naciski w sprawie ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa

Polacy od kilku dni obchodzą 79. rocznicę rzezi wołyńskiej i choć dzisiaj tj. 11 lipca przypada upamiętnienie Krwawej Niedzieli, gdzie w sposób zorganizowany wymordowano tysiące polskich cywili, to już w miniony weekend odprawiano msze święte oraz zorganizowano różnego typu wydarzenia.

Władze w Domostawie postanowiły, że w ich miejscowości powstanie pomnik ku czci pomordowanych ofiar rzezi wołyńskiej. Z tej okazji w miejscu, gdzie powstanie rzeźba odprawiona została msza święta pod przewodnictwem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Ponadto duchowny podpisał akt erekcyjny oraz wmurował kamień węgielny w miejsce powstania pomnika. Jak poinformował ks. Isakowicz-Zaleski, w ziemię zakopano i zamurowano mosiężne tuby z aktem oraz zebraną ziemię z miejsc, gdzie polskie kobiety i dzieci umierały w męczarniach.

Dziś na mszy św. polowej poświęciłem, a następnie wmurowałem kamienie węgielne pod pomnik Rzezi Wołyńskiej w Domostawie na Podkarpaciu. Kamieniami są mosiężne tuby z aktem erekcyjnym (tutaj w trakcie jego podpisywania) i ziemią zebraną z miejsc męczeństwa Polaków na Wołyniu

– napisał na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY