Rosja straszy USA. Chodzi o Alaskę. “Mamy coś do odzyskania” [WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obrazek ilustracyjny

Obrazek ilustracyjny / fot. Twitter / Pixabay

Alaska została zakupiona przez Amerykanów w 1867 roku. Odebranie przez Rosję Alaski stanowiłoby zapewne odpowiedź na sankcje.
  • Przewodniczący Dumy Państwowej ostrzega USA, że w razie próby “pozbycia się rosyjskich zasobów za granicą”, Rosja może przejąć Alaskę.
  • Alaska została zakupiona przez Amerykanów w 1867 roku.
  • Ponad 1,5 miliona kilometrów kwadratowych za 7,2 miliona dolarów w złocie okazało się dla Amerykanów dobrym interesem, gdy odkryto tam złoto.
  • Zobacz też: Zaskakujące wskaźniki bezrobocia. Takiej sytuacji nie było od 30 lat

Ostrzeżenie

Wiaczesław Wołodin, przewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, zagroził Stanom Zjednoczonym odebraniem Alaski. Należy tu podkreślić, że stan ten należał niegdyś do Cesarstwa Rosyjskiego. Wołodin orzekł:

Zawsze mamy coś w odpowiedzi. Niech Ameryka zawsze pamięta, że jest tam część terytorium – Alaska. Kiedy zaczną próbować pozbyć się naszych zasobów za granicą, zanim to zrobią, muszą pamiętać, że my również mamy coś do odzyskania.

Alaska

Alaska została zakupiona przez Amerykanów w 1867 roku. USA wzbogaciły się tym samym o ponad 1,5 miliona kilometrów kwadratowych, w zamian za 7,2 miliona dolarów w złocie. Odebranie przez Rosję Alaski stanowiłoby zapewne odpowiedź na sankcje nakładane na Federację przez kraje zachodnie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY