Pseudokibic Rakowa zatrzymany. Strzelał w kierunku radiowozu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 46-letniego pseudokibica lokalnego Rakowa, który wystrzelił kilka metalowych kulek w kierunku patrolu. Na szczęście funkcjonariuszom nic się nie stało. Jedna z metalowych kul zniszczyła tylną szybę radiowozu. Policjanci zatrzymali też trzech znajomych mężczyzny, dwoje z nich odpowie za propagowanie faszyzmu.
  • Funkcjonariusze policji z Częstochowy zatrzymali 46-letniego pseudokibica Rakowa.
  • Mężczyzna strzelał w kierunku radiowozu metalowymi kulkami.
  • Jedna z nich mocno naruszyła przednią szybę samochodu.
  • Zatrzymano również dwóch innych jego znajomych pod zarzutem propagowania faszyzmu.
  • Policjanci zatrzymali broń należącą do pseudokibica.
  • Za powyższe przewinienia, przestępcy grozi nawet do 10 lat więzienia.
  • Zobacz także: “Amerykańskie Stonehenge” zniszczone przez nieznanych sprawców [WIDEO]

W niedzielę późnym wieczorem policyjny patrol interweniował wobec kilku osób przebywających na przystanku autobusowym. W pewnym momencie policjanci usłyszeli metaliczny dźwięk i huk pękającego szkła. 

Gdy podeszli do zaparkowanego obok radiowozu, zauważyli zniszczoną tylną szybę i leżące przy aucie metalowe kulki. Funkcjonariusze spostrzegli niedaleko znanego im już wcześniej 46-letniego mężczyznę, który należy do kibiców Rakowa Częstochowa i należącego do światka pseudokibiców. Podejrzany odjechał w pośpiechu z miejsca zdarzenia.

Wrócił on do swojego mieszkania, gdzie po chwili podjechała mazda z jego znajomymi. Jeden z nich przechwycił zawiniętą w reklamówkę broń palną należącą do pseudokibica.

Jeden z pasażerów podszedł pod blok i czekał na zawiniątko, wyrzucone przez okno. W reklamówce znajdowała się należąca do 46-latka broń palna

– poinformowała policja.

Mężczyzna został zatrzymany chwilę później. Za czynną napaść, narażenie policjantów na niebezpieczeństwo, uszkodzenie radiowozu, posiadanie narkotyków oraz trzech jednostek broni palnej i amunicji bez zezwolenia, grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na dwa miesiące.

Czytaj więcej: Pogrom Kielecki. Zbrodnia komunistów, o którą fałszywie oskarżani są Polacy

20-latka propagowała faszyzm?

Zatrzymany został też 20-latek, który chciał pomóc w ukryciu broni. Za utrudnianie postępowania karnego grozi mu do 5 lat więzienia. 

Jak się okazało siedząca za kierownicą mazdy młoda kobieta była pod wpływem narkotyków. W jej mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli zielony susz. Policjanci dotarli także do zdjęć, na których zatrzymane osoby propagowały treści faszystowskie.

20-latka usłyszała zarzuty: rozpowszechniania treści faszystowskich, kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków i posiadania środków odurzających, za co grozi jej do 3 lat więzienia. Czwarty z zatrzymanych 23-latek odpowie za propagowanie faszyzmu, za co grozi do 2 lat więzienia. Decyzją prokuratora cała trójka została objęta dozorem policyjnym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY