Protesty rolników w Holandii. W marketach puste półki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Puste półki sklepowe w Holandii

Strajk rolników w Holandii / Fot. Twitter

Blokady centrów dystrybucyjnych sieci supermarketów, prowadzone przez rolników w Holandii, sprawiły, że na półkach w sklepach zaczyna brakować towarów. W niektórych sieciach nie da się już kupić nabiału i warzyw.

Rolnicy, którzy od poniedziałku protestują w Holandii przeciwko rządowej polityce ograniczania emisji tlenku azotu, postanowili blokować centra dystrybucyjne supermarketów.

Domagamy się odblokowania naszych centrów i zdecydowanych działań policji

– domagał się Marc Jansen, dyrektor Centralnego Biura ds. Handlu Żywnością.

Jansen ostrzegał w poniedziałek, że blokada spowoduje niedobory podstawowych produktów, takich jak pieczywo, warzywa, owoce i mleko.

Teraz okazuje się, że miał rację. Jak informują media we wtorek, w wielu miejscach kraju konsumenci zauważają w supermarketach puste półki.

Zaczyna brakować świeżych produktów, takich jak nabiał czy warzywa

– podaje NOS.

Jak informuje portal RTL Nieuws, we wtorek po południu zablokowanych było jeszcze siedem punktów zaopatrujących m.in. sieci Lidl i Aldi. W poniedziałek blokowanych było 20 centrów. Z kolei Politico donosi, że holenderska policja oddała kilka strzałów w kierunku rolników. Zdaniem funkcjonariuszy poczuli oni zagrożenie, gdy rolnicy omijali postawioną blokadę na autostradzie w prowincji Friesland, zaczęli wjeżdżać swoimi traktorami w policjantów i ich pojazdy.

Według policji strzały trafiły w traktor, ale nikt nie został ranny. Aresztowano trzech podejrzanych. Holenderski rząd zapowiedział, że przyjrzy się wydarzeniom, w których policja użyła broni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

buisnessinsider.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY