Portal dla Ukraińców. Ma ułatwić znalezienie pracy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Cieszyński

Wrocław, 27.05.2022. Sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński przemawia podczas konferencji pn. „Kompetencje przyszłości – rozwój polskiej cyfryzacji” / fot. PAP/Maciej Kulczyński Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rusza rządowy portal pracawpolsce.gov.pl z ofertami pracy dla obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Ukraińcy posiadający numer PESEL, po wypełnieniu krótkiego formularza, mogą odnaleźć oferty odpowiadające ich kwalifikacjom zawodowym.
  • Podczas środowej konferencji prasowej pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński zaprezentował nową aplikację.
  • Ma ona pomóc ukraińskim uchodźcom znaleźć w pracę w Polsce.
  • Dzięki temu dana osoba będzie informowana o wolnym stanowisku w okolicy zamieszkania.
  • Do tej pory numer PESEL otrzymało 1,1 mln Ukraińców.
  • Zobacz także: Zniszczenie cmentarza w Mikuliszkach. Pracownik ambasady udał się na miejsce [+FOTO]

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński, na konferencji poinformował, że logowanie do portalu jest możliwe za pomocą Profilu Zaufanego.

System jest bardzo prosty i w 100 proc. bezpieczny. To jest system, który daje regularne informacje o nowych ofertach pracy, ponieważ raz na tydzień obywatel Ukrainy będzie mógł otrzymać informacje na temat tego, jakie oferty pracy pojawiły się w systemie. Portal będzie służył tak długo, jak będzie potrzebny. Bardzo zależy nam na tym, żeby jak największa liczba osób skorzystała z portalu i dlatego zapraszamy wszystkich. System jest już dostępny w internecie i całkowicie bezpłatny

– powiedział Janusz Cieszyński.

Pełnomocnik rządu wskazał, że wśród Ukraińców, którzy przyjechali do Polski, znaczną grupę stanowią osoby z wyższym wykształceniem. Ponadto większość uchodźców to kobiety. Janusz Cieszyński podkreślił, że pierwszym krokiem ze strony rządu na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy było uruchomienie systemu nadawania numeru PESEL. Skorzystało z niego 1,1 mln osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY