Nowa lalka Barbie będzie nagrywać głos dziecka [WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zabawka działa jak narzędzie podsłuchujące

Zabawka działa jak narzędzie podsłuchujące / fot. Flickr

Gdy lalka „słucha”, nagrania dźwiękowe przesyłane są przez sieć do serwera, gdzie fragmenty mowy są rozpoznawane i przetwarzane.
  • Firma Mattel zaprezentowała niedawno nową lalkę Barbie, która ma zapewnić dziecku bardziej “interaktywne” wrażenia.
  • Zabawka ma nagrywać głos dziecka.
  • Nagrania dźwiękowe przesyłane są przez sieć do serwera, gdzie fragmenty mowy są rozpoznawane i przetwarzane.
  • Te informacje są wykorzystywane do tworzenia odpowiedzi zabawki.
  • Pomysł ten wzbudził kontrowersje.
  • Zobacz też: Jerusalem Post pisze o “polskim obozie śmierci”. Interwencje dyplomacji bez odpowiedzi

Nowy gadżet

Aby ożywić spadającą sprzedaż swojej flagowej marki, Mattel ożywia Barbie za pomocą oprogramowania do rozpoznawania głosu, które pozwoli lalce „słuchać” dzieci i udzielać złożonych odpowiedzi. Z czasem będzie się uczyć, zapamiętując imię psa i dostosowując się do nowych tematów.

Ta Barbie połączona przez Wi-Fi może wkrótce stać się hitem wśród dzieci przyzwyczajonych do majstrowania przy iPadach, ale obrońcy prywatności dzieci nie są zadowoleni. Hello Barbie może być dokładniej nazwana „podsłuchującą” Barbie, mówi jedna z grup rzeczników.

Hello Barbie działa, nagrywając głos dziecka za pomocą wbudowanego mikrofonu, który jest uruchamiany przez naciśnięcie przycisku na lalce. Gdy lalka „słucha”, nagrania dźwiękowe przesyłane są przez sieć do serwera, gdzie fragmenty mowy są rozpoznawane i przetwarzane. Te informacje są wykorzystywane do tworzenia odpowiedzi zabawki.

Mężczyzna “rozmawia” z lalką między innymi o chemii i fizyce

Zagrożenia

Jak powiedziała w swym oświadczeniu Angela Campbell, doradczyni wydziału w Centrum Prywatności i Technologii Uniwersytetu Georgetown:

Gdybym miała małe dziecko, byłabym bardzo zaniepokojona, że ​​intymne rozmowy mojego dziecka z jej lalką są nagrywane i analizowane.

Kampania na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Reklam wysłała petycję wzywającą Mattel do porzucenia projektu. Według grupy, technologia może narazić dzieci na niewidzialne reklamy. Mówią, że dzieci można na przykład delikatnie zachęcać do proszenia rodziców o powiązane zabawki lub akcesoria Barbie:

Dzieci używające „Hello Barbie” nie tylko rozmawiają z lalką, ale bezpośrednio z konglomeratem zabawek, którego jedynym zainteresowaniem są finanse. Dzieci zwierzają się swoim lalkom. Kiedy dzieci bawią się lalkami i pluszakami, rozmawiają i ujawniają wiele o sobie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Washington Post

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY