Dyrektor audytu i szefowie marketingu Facebooka to byli pracownicy Pfizera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg / fot. TT/@DailyWebPL

Facebook zatrudnił kilku ekspertów z zespołów marketingu i audytu wewnętrznego firmy Pfizer do prowadzenia podobnych działań na platformie mediów społecznościowych.

Interesująca historia kariery

Jak ujawnił The National Pulse, Facebook – który rutynowo cenzuruje wpisy krytyczne wobec zastrzyków przeciw COVID-19 – zatrudnił kilku ekspertów z zespołów marketingu i audytu wewnętrznego firmy Pfizer do prowadzenia podobnych działań na platformie mediów społecznościowych.

Na przykład dyrektor ds. audytu wewnętrznego Facebooka była wcześniej starszym dyrektorem w firmie Pfizer. Tiffany Stokes – bo tak nazywa się pracowniczka – zajmuje wpływowe stanowisko na Facebooku od stycznia 2020 roku. Przed dołączeniem do Facebooka Stokes przez pięć lat pracowała w firmie Pfizer, produkującej szczepionki przeciw COVID-19, jako starsza dyrektor ds. finansowych i prawnych. Przed objęciem tej roli pełniła rolę zastępcy skarbnika giganta farmaceutycznego Stanów Zjednoczonych i rynków kapitałowych, gdzie „kierowała” portfelem inwestycyjnym firmy o wartości 8 miliardów dolarów.

Więcej powiązań

Wiceprezes Facebooka ds. tzw. Global Clients and Categories Brian Groves był przedtem dyrektorem ds. marketingu firmy Pfizer. Zajmował się opieką zdrowotną konsumenta przez 14 lat, nim dołączył do ekipy Zuckerberga.

Podobnie zdarzyło się byłemu dyrektorowi ds. marketingu cyfrowego i innowacji. Ten pracownik Pfizera w 2018 roku objął stanowisko tzw. Client Partner w oddziale marketingowym Facebooka.

Facebook zatrudnił także byłego starszego kierownika projektu ds. publicznych oraz menadżera tzw. Corporate Communications firmy Pfizer w 2019 roku na podobne stanowisko u siebie.

To wiele wyjaśnia, prawda?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The National Pulse

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY