Szeremietiew: Zagrożenie nie pojawia się z dnia na dzień [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Romuald Szeremietiew

Romuald Szeremietiew / Fot. YouTube

"Putin będzie robił to, co robi. Dopóki nie zbankrutuje całkowicie, będą toczyły się walki, będzie straszenie użyciem bombą atomową. Nowych możliwości on też nie ma" - mówił w Dniu na żywo w MN Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.

Zobacz także: Warszawska piekarnia erotyczna. Dzieci z wypiekami w kształcie waginy i penisa [+18 FOTO]

Rosja zagrożeniem

“NATO stwierdza, że Rosja jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa – powiedziałbym, lepiej późno niż wcale. To oczywista sprawa, nie można inaczej definiować, nie można twierdzić, że Rosja jest jakimś partnerem i współpracownikiem w sytuacji, kiedy robi to co robi. Te decyzje, które zostały podjęte na szczycie, z punktu naszego bezpieczeństwa wydają się bardzo istotne. Moim zdaniem bardzo ważną kwestią jest decyzja o rozwinięciu sił natychmiastowego reagowania z 40 tysięcy do 300 tysięcy żołnierzy. Jest to decyzja mówiąca o tym, że państwa członkowskie NATO w ramach struktur wojskowych mają przygotować taką liczbę żołnierzy, którą będzie można skierować, kiedy pojawi się zagrożenie” – mówił Szeremietiew.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego

“Ciągle jesteśmy bezpieczni, bo wojna toczy się na terytorium sąsiada. Toczy się jednak inna wojna na terenie naszego kraju – polsko-polska. Ujawniają się podziały poprzez tworzenie grup obywateli, którzy działają kosztem naszego państwa” – dodał Szeremietiew.

Współpraca z Rosją

“W polityce ludzie mają różne interesy i tendencje. Niektóre kraje NATO były zainteresowane tym, aby Rosja była partnerem, a nie wrogiem. Teraz rozstają się z tym poglądem” – komentował gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY