Premier Morawiecki: Nie planujemy nakładania podatku od samochodów spalinowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / fot. PAP/Tomasz Wiktor Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Żadnych nowych podatków nie zamierzamy nakładać - zadeklarował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla TVP Info.

Tego roku Parlament Europejski zadeklarował zmianę norm emisji CO2 oraz wprowadzenie zerowej emisji dla nowych samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych w 2035 r. Zaczęły krążyć informacje, podług jakich wypłata pieniędzy z Brukseli w ramach Krajowego Planu Odbudowy miałaby być uzależniona od nowego podatku. Chodzi o pomysł podatku nałożonego na posiadaczy samochodów spalinowych.

Premier Mateusz Morawiecki zapytany o to, stwierdził:

Proszę się nie dać nabierać na tę propagandę naszych oponentów, a także tych z naszego obozu, którzy nie rozumieją natury obecnego kryzysu, który wokół nas się niestety rozwija. Nie ma żadnych planów podnoszenia podatków. Będziemy promować, jak i dzisiaj, że jak jest samochód o pojemności skokowej silnika większej niż dwa litry, to tam akcyza jest dużo wyższa (…) i tak pozostanie. Nie było tutaj zmiany od ładnych kilku lat. Żadnych nowych podatków nie zamierzamy nakładać.

Dodał także:

Silna Polska to znaczy silna gospodarka, to znaczy silne sojusze. Właśnie miarą suwerenności są silne sojusze, silna gospodarka, silna armia, a nie silne tupanie nogą w podłogę.

Czyżby premier zrobił sobie wakacje od wprowadzania kolejnych podatków?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PCh24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY