Musk zamknął niemiecką fabrykę Tesli. Działała trzy miesiące

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elon Musk

Elon Musk / Fot. Youtube/TED

Powód? Zbyt mała liczba pracowników (4,5 tys. miast potrzebnych 9 tys.) oraz zła organizacja pracy. Dodatkowo część wyprodukowanych aut posiada fabryczne usterki.

Za mało ludzi

W fabryce w niemieckim Gruenheide planowano produkować 500 tys. samochodów elektrycznych (model Y) rocznie. W rzeczywistości jednak udało się dotychczas realizować zaledwie 10 proc. planu produkcji. Powód? Zbyt mała liczba pracowników (4,5 tys. miast potrzebnych 9 tys.) oraz zła organizacja pracy. Dodatkowo część wyprodukowanych aut posiada fabryczne usterki.

Lockdown zabija przemysł

Specjalnie przygotowana do tego celu hala nie zaznała ani jednego układu napędowego. Części dostarczano z Chin, lecz produkcja w Szanghaju została wstrzymana na skutek polityki covidowej. Spowodowało to spadek liczby sprzedanych modeli o 17 proc. w stosunku do zamierzonych efektów. Produkcja w otwartej trzy miesiące temu fabryce Tesli została zawieszona.

Elon Musk

Ta klapa nie powinna jednak mocno wpłynąć na dobrobyt przedsiębiorcy. Jego majątek to według Forbes 221,4 miliarda USD. Słynny filantrop, choć agnostyk (z możliwym odchyleniem w stronę sceptycyzmu), niedawno spotkał się z Papieżem Franciszkiem. Informacja o spotkaniu nie znalazła się w oficjalnym biuletynie Watykanu, co oznacza, że od początku miało być ono prywatne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY