Fotografia kulinarna dla początkujących

artykuł sponsorowany
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Chcesz sfotografować swoje przepisy, ale nie wiesz, od czego zacząć? Fotografia kulinarna otwiera drzwi do wielu możliwości, takich jak blogowanie żywności, Instagramming, pisanie e-booków, fotografia produktowa i wiele więcej!

Aparat fotograficzny
Po pierwsze potrzebujesz aparatu! Jeśli dopiero zaczynasz, możesz zacząć od celowania i strzelania ze względu na niski koszt i łatwość użytkowania. W ciągu kilku minut możesz nauczyć się podstawowych funkcji celowania i strzelania.

Konstytucja
Jeśli miałbyś narysować dwie pionowe linie i dwie poziome linie równomiernie w poprzek obrazu i podzielić go na dziewięć kwadratów, a następnie dodaj punkt centralny do jednego z przecięć kompozycyjnych na zdjęciu. Jest to znane jako zasada trójpodziału i dlatego możesz to zobaczyć w aparacie lub oprogramowaniu do edycji zdjęć.
Jedną z możliwości byłoby umieszczenie głównego obiektu z przodu i innych rozmytych obiektów z tyłu, aby poprowadzić oko widza przez zdjęcie.

Zdjęcia pionowe czy poziome?
Postaraj się zrobić jedno dobre ujęcie każdego z nich. Pionowy dobrze sprawdza się na Instagramie i Pintereście, podczas gdy poziomy jest idealny do blogów, banerów i Facebooka.

Narożniki
Istnieje kilka typowych kątów, z których można z powodzeniem fotografować jedzenie:
– Kąt 45 stopni pokazuje jedzenie tak, jakbyś siadał do jedzenia. To jeden z moich ulubionych narożników, ponieważ pokazuje tak piękną fakturę. Zwykle skupienie będzie bardziej skierowane na przód naczynia.
– Fotografowanie z góry (bezpośrednio nad głową) może pokazać całe danie w równomiernej ostrości (jeśli wszystko jest na tej samej wysokości), ale tracisz część tekstury.
– Prosty róg może być użyty do pokazania wzrostu, jeśli na przykład pokazujesz ułożoną kanapkę lub napój.

Stylizacja
Ważnym punktem w fotografii kulinarnej jest sprawienie, by jedzenie wyglądało jak najlepiej. Lubię dodawać surowe warzywa lub zioła do gotowanych potraw, aby dodać świeżości potrawom, zwłaszcza jeśli danie jest brązowe, jak chili. Zioła i mikrofale moczę w zimnej wodzie przez około 30 minut przed użyciem i usuwam więdnięcie. Dla koloru i zainteresowania dodaję dodatki, najlepiej takie, które pokazują coś, co weszło do naczynia – jak listek bazylii w pesto.

Platerowanie
Wybierz swojego bohatera – najpiękniejszą część tego, co fotografujesz. Jeśli robisz steki tempeh i jeden jest idealnie brązowy i wygląda lepiej niż drugi, umieść ten z przodu lub na wierzchu i ustaw ostrość aparatu.

W fotografii kulinarnej pożądane są pełne miski. Nawet jeśli zwykła zupa do serwowania wypełnia tylko połowę miski, wypełnij ją do zdjęcia! Zatrzymuję się, zanim osiągnie punkt przepełnienia, chociaż możesz poeksperymentować z kroplówką – wiele osób robi to w swoim stylu. Pomocne może być użycie mniejszych talerzy, misek i innych przedmiotów do serwowania w fotografii żywności, ponieważ duże mogą przytłoczyć jedzenie i utrudnić wykonanie pełnych misek.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY