Niemcy: każdy będzie miał możliwość zmiany płci w ramach prostej procedury

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
LGBT

LGBT / Fot. Unsplash/Sharon McCutcheon

Każdy w Niemczech będzie miał możliwość zmiany płci w ramach prostej procedury w urzędzie stanu cywilnego wg wspólnego projektu ustawy ministerstw sprawiedliwości i rodziny, która ma zastąpić ustawę o transseksualistach, "przestarzałą i dyskryminującą".
  • Rząd federalny będzie wprowadzał w Niemczech możliwość zmiany płci i imienia w prostej procedurze w urzędzie stanu cywilnego.
  • Według prawodawców stare prawo transseksualne jest przestarzałe i dyskryminujące.
  • Nie będzie już miało znaczenia, czy dana osoba jest transpłciowa, niebinarna czy międzypłciowa, jeśli chodzi o wpisywanie płci i imion w dokumentach.
  • Czytaj także: Aborcja w Ameryce, zwycięstwo konserwatystów Trumpa [OPINIA]

Jak donosi Berliner Zeitung rząd federalny będzie wprowadzał w Niemczech możliwość zmiany płci i imienia w prostej procedurze w urzędzie stanu cywilnego.

Zmiana płci w Niemczech

To koncepcja zaprezentowana przez Federalne Ministerstwa Sprawiedliwości i Rodziny w czwartek w Berlinie. Ma ona na celu zastąpienie prawa transseksualnego, które wielu ludzi uważa za przestarzałe i dyskryminujące.

Informacje potwierdza za pośrednictwem serwisu Twitter znany publicysta Adam Gwiazda, który monitoruje absurdy świata zachodu: Każdy w Niemczech będzie miał możliwość zmiany płci w ramach prostej procedury w urzędzie stanu cywilnego wg wspólnego projektu ustawy ministerstw sprawiedliwości i rodziny, która ma zastąpić ustawę o transseksualistach, “przestarzałą i dyskryminującą”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jeśli nowa regulacja zostanie wdrożona zgodnie z planem, nie będzie już miało znaczenia, czy dana osoba jest transpłciowa, niebinarna czy międzypłciowa, jeśli chodzi o wpisywanie płci i imion. Zgłoszenia tożsamości seksualnej lub zaświadczenia lekarskie nie powinny być wymagane jako warunek wstępny zmiany.

berliner-zeitung.de

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY