Solidarna Polska zgłasza ustawę. Opóźni wygaszanie kopalń

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polska

Kopalnia. / fot. Canva

Solidarna Polska zgłosi projekt ustawy cofającej likwidację polskiego górnictwa - poinformował we wtorek wieczorem minister Michał Wójcik. Taką decyzję podjął we wtorek Zarząd Krajowy partii Zbigniewa Ziobry.
  • We wtorek podczas spotkania Zarządu Krajowego Solidarnej Polski, ugrupowanie to przyjęło projekt ustawy o wstrzymaniu likwidacji polskich kopalń.
  • Jak zaznaczają politycy tego ugrupowania, w obecnym czasie rezygnacja z węgla oznacza duże kłopoty gospodarcze.
  • Ponadto wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podkreślił, że Polska musi na razie powstrzymać dalszą realizację unijnej transformacji energetycznej.
  • Zobacz także: Polski miliarder bardzo szybko zyskuje pozycję. Dino staje się krajowym gigantem

Dziś w czasie nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Krajowego Solidarnej Polski, wobec trudnej sytuacji w dostępie Polaków do węgla, podjęto decyzję o zgłoszeniu projektu ustawy cofającej likwidację polskiego górnictwa

– przekazał minister Michał Wójcik.

Wiceminister klimatu i środowiska z ramienia Solidarnej Polski Jacek Ozdoba zaznaczył, że jego ugrupowanie od początku było przeciwne ograniczaniu i likwidacji polskich kopalni węgla.

Podnosiliśmy, że może to zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Z tego powodu w lutym 2021 ministrowie nie poparli rządowego programu odejścia od węgla na rzecz gazu. Obecna sytuacja na rynku energii potwierdza rację Solidarnej Polski i mamy nadzieję oraz ufamy, że rząd i nasi koalicjanci poprą nasze postulaty dotyczące rewizji dotychczasowej polityki

– podkreślił wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Za utrzymaniem energetyki opartej o węgiel opowiada się też Prawo i Sprawiedliwość. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin ocenił w poniedziałek, że odejście w Polsce od węgla może nastąpić dopiero po zyskaniu alternatywnych źródeł energii, które zapewnią krajowi niezależność.

Nie możemy odejść szybko od węgla nie mając alternatywy, tak jak często ideologicznie w innych krajach europejskich próbowano to zrobić mówiąc, że można szybko odejść od węgla, gazu, atomu, od wszystkich tradycyjnych sposobów wytwarzania energii na rzecz tych nowych czysty, ale jakże zawodnych sposobów wytwarzania, energii, mówię tu o OZE. To musi doprowadzić do kryzysu energetycznego w wielkiej skali i dzisiaj symptomy tego kryzysu w wielu krajach europejskich już bardzo wyraźnie widać

– zauważył wicepremier Jacek Sasin.

Jak na razie dalsze szczegóły projektu ustawy Solidarnej Polski powstrzymującej wygaszanie polskich kopalni nie są znane.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

energetyka24.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY