Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych od 29 czerwca do 3 lipca: demonstracje, pikiety, spotkania

WAŻNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Letni skwar nie powinien nas zniechęcać do aktywności. Musimy być nieustannie uczestnikami publicznej debaty. Nieobecni nie mają racji. Lewica i pseudo liberałowie zdają sobie z tego sprawę, i dbają o swoją nieustanną obecność w przestrzeni publicznej.

Zobacz także: Ogromny Marsz dla Życia w Hiszpanii. Trwa walka o nienarodzone dzieci [+WIDEO]

29 czerwca – środa

29 czerwca 2022 roku w Lublinie odbędzie się uroczysty pogrzeb Henryka Wieliczki „Lufy” – Żołnierza Wyklętego, dowódcy 4. Kadrowego Szwadronu 5. Brygady Wileńskiej AK, zamordowanego 14 marca 1949 r. w więzieniu na Zamku w Lublinie. Ceremonię rozpocznie Msza Święta w intencji Henryka Wieliczki „Lufy” w Kościele Garnizonowym w Lublinie o godzinie 11.00. Po Eucharystii kondukt pogrzebowy ulicami Lublina odprowadzi doczesne szczątki Żołnierza Niezłomnego na cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie.

Plan uroczystości pogrzebowych:
10.30 – wprowadzenie trumny ze szczątkami ppor. Henryka Wieliczki do Kościoła Garnizonowego w Lublinie (Al. Racławickie 20)
11.00 – Msza święta
12.45 – przejście konduktu pogrzebowego na cmentarz przy ul. Lipowej (wjazd od strony ul. Białej)
13.30 – uroczystości pogrzebowe z asystą wojskową.

30 czerwca – czwartek

W czwartek 30 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. gen. Janusza Gąsiorowskiego w Częstochowie (al. NMP 52) na spotkanie autorskie z dr. Piotrem Uwijałą pt. „Walczyć, ale czym? Jak Polacy sformowali i uzbroili swoją milionową armię do wojny z Rosją Sowiecką w latach 1919-1921. Charakterystyka zagranicznych zakupów i transportów wojskowych” poświęcone monografii pt. „Polska Wojskowa Misja Zakupów w Paryżu w latach 1919-1921. Pozyskiwanie i transport zagranicznego materiału wojennego dla Wojska Polskiego w okresie wojny polsko-sowieckiej”.

1 czerwca – piątek

1 lipca 2022 r. o godz. 19:00 w Auli Artis w Poznaniu (ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10) odbędzie się koncert „…w drodze”, z cyklu „Artyści Andersa”. Artyści przybliżą twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza. Wstęp wolny (za okazaniem wejściówki). Wejściówki można uzyskać w siedzibie poznańskiego oddziału IPN przy ul. Rolnej 45 a lub otrzymać w wersji elektronicznej.

Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt z Martą Sankiewicz: [email protected] tel.: 61 835 69 00.

Mediateka, ul. 3 Maja 57, Grodzisk Mazowiecki. Zapraszamy na nasze pierwsze Targi Książki. od 11.00 do 19.00.

2 czerwca – sobota

Zapraszamy na publiczny Różaniec w intencji zadośćuczynienia za grzechy przeciwko czci Bożej w Najświętszym Sakramencie, za grzechy aborcji oraz publicznego zgorszenia. O opamiętanie, nawrócenie oraz odnowę moralną duchowieństwa, rządzących i Narodu Polskiego.
Modlitwa odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca (2 lipca) o godz. 16:00 na Placu Kilińskiego w Zgierzu.

O zbliżających się wydarzeniach proszę informować Jana Bodakowskiego np. za pośrednictwem Facebooka

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY