Szkocja: 66-latek nie mógł oddać krwi. Powód? Nie chciał odpowiedzieć, czy był w ciąży

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay.

Mieszkający w miasteczku Stirling w Szkocji, 66-letni mężczyzna, wieloletni dawca krwi, po pytaniu, czy jest lub był w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w ciąży... po prostu odjechał.
  • Mieszkaniec Szkocji, 66-letni mężczyzna przed oddaniem krwi musiał odpowiedzieć na pytanie, czy jest lub był w ciąży w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W związku z tym wsiadł na rower i odjechał.
  • Leslie Sinclair zaznaczył, że rozumie sytuację oraz personel, który musi zadbać o bezpieczeństwo dostaw krwi. Jednak stwierdził, że w kwestii pytania o ciążę powinien ,,zwyciężyć zdrowy rozsądek”.
  • Zobacz też: Daniel Obajtek ogłosił wakacyjną promocję. Zobacz o ile potanieje paliwo

Aby oddać krew najpierw należy wypełnić formularz-ankietę. Pytania należy dokładnie przeczytać i udzielić prawdziwych odpowiedzi. Mieszkający w miasteczku Stirling w Szkocji, 66-letni mężczyzna, wieloletni dawca krwi nie chciał udzielić odpowiedzi na pytanie, czy jest lub był w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w ciąży. Mężczyzna najwidoczniej poczuł się urażony tym pytaniem, bo odpowiedzi nie udzielił, po prostu wyszedł i odjechał.

https://twitter.com/D531320/status/1538154969198739456?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1538154969198739456%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmarsz.info%2F66-letni-mezczyzna-nie-mogl-oddac-krwi-bo-odmowil-odpowiedzi-na-pytanie-czy-jest-w-ciazy%2F

Poinformowałem personel, że nie mogę być w takiej sytuacji, ale powiedziano mi, że muszę odpowiedzieć, bo w przeciwnym razie nie będę mógł oddać krwi. Powiedziałem im, że to głupie i, że jeśli będę musiał wyjść, to już nie wrócę, i to wszystko, wsiadłem na rower i odjechałem. 

– powiedział Sinclair.

Czytaj też: Przełomowa decyzja amerykańskiego Sądu Najwyższego. Zniesiono prawo do mordowania nienarodzonych dzieci

Zdrowy rozsądek kontra ankieta

Mieszkaniec Stirling zaznaczył, że rozumie sytuację oraz personel, który musi zadbać o bezpieczeństwo dostaw krwi. Jednak stwierdził, że w kwestii pytania o ciążę powinien ,,zwyciężyć zdrowy rozsądek”.

To nie ma sensu i złości mnie to, ponieważ są ludzie bezbronni, którzy czekają na krew, w tym dzieci, i rozpaczliwie potrzebują pomocy. Ale odmówiono im mojej krwi z powodu obowiązku odpowiedzi na pytanie, na które nie można odpowiedzieć.

– stwierdził Sinclair.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie: MediaNarodowe.com

Twitter, marsz.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY