Mobbing w Newsweeku. Poseł złoży ws. Lisa zawiadomienie do GIP

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tomasz Lis

Tomasz Lis został oskarżony o mobbing przez Renatę Kim, która... została oskarżona o mobbing / Fot. Twitter

W obliczu nowych historii z natychmiastowego zwolnienia Tomasza Lisa z Newsweeka poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Sak zamierza zgłosić sprawę do Głównej Inspekcji Pracy.
  • W piątek portal Wirtualna Polska opublikowała tekst Szymona Jadczaka rzucający nowe światło na sprawę wyrzucenia z Newsweeka Tomasza Lisa.
  • Były redaktor naczelny miał stosować wobec swoich współpracowników mobbing, a także znęcać się psychicznie nad koleżankami z redakcji.
  • Wobec nowych informacji, poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Sak zapowiedział wniosek do Głównej Inspekcji Pracy.
  • Zobacz także: Tomasz Lis ma kłopoty. Pracownicy przerywają milczenie: “Płakałam, miałam ataki paniki”

Dzisiaj portal Wirtualna Polska opublikowała szeroki komentarz do sprawy zwolnienia Tomasza Lisa z funkcji naczelnego tygodnika Newsweek. Według najnowszych doniesień dziennikarz miał stosować wobec swoich podwładnych mobbing.

Wcześniej poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Sak powołując się na doniesienia medialne poinformował o złożeniu wniosku do Głównego Inspektora Pracy, aby przyjrzał się on sprawie naruszeń prawa stosowanych przez Tomasza Lisa. Jednakże GIP oświadczył, że nie zamierza przeprowadzać audytu w redakcji.

Doniesienia medialne sugerujące istnienie działań mobbingowych (lub molestowania) wobec pracowników, nie zawsze są wystarczającą przesłanką do podejmowania działań kontrolnych przez Państwową Inspekcję Pracy. Sprawdzenie zasadności doniesień o działaniach mobbingowych wymaga bowiem zaangażowania i ścisłej współpracy osób dotkniętych tym rodzajem relacji międzyludzkich

– oświadczył rzecznik prasowy GIP Juliusz Głuski-Schimmer.

Teraz, po tym jak redaktor Szymon Jadczak ujawnił nowe informacje w tej sprawie, poseł Piotr Sak zamierza po raz kolejny domagać się od GIP przeprowadzenia kontroli w Newsweeku i rozwiązania sprawy mobbingu.

Wobec nowych doniesień medialnych o zarzutach wobec Tomasza Lisa będę ponawiał wniosek do Głównej Inspekcji Pracy o pilną kontrolę w Newsweeku. Dotychczasowe biurokratyczne i minimalistyczne stanowisko GIP jest rejterowaniem z pola walki o prawa pracowników

– napisał poseł PiS Piotr Sak.

Wielki “autorytet” euro-liberałów został obnażony. Zwykłe chamstwo, seksizm i znęcanie się nad ludźmi. Oto prawdziwy Tomasz Lis NA ŻYWO

– skomentował sprawę Robert Bąkiewicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, press.pl, wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY