Leszek Żebrowski: Ruch Narodowy w Polsce nie zniszczył się sam. Został starty z powierzchni ziemi

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Leszek Żebrowski

/ fot. youtube

Leszek Żebrowski opublikował nowe nagranie w serwisie YouTube. Historyk pochylił się nad zniszczeniem polskiego ruchu narodowego oraz tym, jak wielki miał w tym udział obecny obóz rządzący.

Leszek Żebrowski o upadku Ruchu Narodowego

Żebrowski, podejmując się krytycznej oceny rządów Prawa i Sprawiedliwości, wskazuje na ewidentną inspirację czasami sanacji. To właśnie obóz “piłsudczyków” zmonopolizował przed wojną patriotyzm, ośmieszył go, nadał jarmarczny charakter i w efekcie doprowadził do porażki w 1939 roku. W ocenie Żebrowskiego mamy dzisiaj do czynienia z powtórką tamtych kompromitujących kart historii.

Pożywką dla tych wszystkich skrajności jest to, co się dzieje w naszym państwie obecnie. Zwalczanie prawdziwego ruchu narodowego. Został on skutecznie zwalczony i to stworzyło dla nich miejsce. Jest nawet takie jedno nagranie, gdzie Jarosław Kaczyński składa wieniec pod pomnikiem Romana Dmowskiego.

– rozpoczął swój wywód historyk.

A naokoło ci w mundurkach z wielkimi brzuchami i jakimiś czapkami jak marynarka wojenna III Rzeszy krzyczą do niego “czołem, obywatelu naczelniku!”. A on rozradowany, on rozradowany jak tamten, a tu narodowcy składają mu hołd.

– wspomina Żebrowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codzienniMediaNarodowe.com

YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY