Konfederacja głosuje razem z PO przeciw rządowemu projektowi obniżki cen węgla

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja

Warszawa, 22.06.2022. Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke na sali obrad Sejmu w Warszawie, 22 bm. Sejm ma się zająć obywatelskim projektem liberalizującym przepisy dotyczące aborcji. (jm) PAP/Radek Pietruszka / fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Konfederacja sprzeciwiła się rządowemu projektowi obniżek cen węgla. Opozycja zarzucała władzy, że ustawa została napisana na "kolanie".
  • Konfederacja wyraziła sprzeciw wobec rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw
  • W środę odbyło się drugie czytanie projektu ustawy, wprowadzjącej przepisy chroniące konsumentów przed wysokimi cenami węgla
  • W trakcie debaty posłowie złożyli szereg poprawek do tego projektu, lecz nie został on odesłany do komisji
  • Zobacz także: Klaudia Jachira zrobiła to na oczach kamer i setek posłów. Zareagował Donald Tusk [+WIDEO]

Konfederacja przeciw projektowi obniżki cen węgla

Rekompensaty nie będą przysługiwać bezpośrednio kupującym, tylko przedsiębiorcom, którzy sprzedawać będą węgiel gospodarstwom domowym po cenie nie wyższej niż 996,60 zł za tonę.

Opozycja zarzucała rządzącym, że ustawa została napisana na “kolanie” i poprzez system rekompensat dla przedsiębiorców, którzy sprzedawać będą węgiel po ustawowo określonej cenie będzie de facto wspierać spółki Skarbu Państwa. Praktycznie wszyscy przedstawiciele klubów i kół poselskich złożyli kolejne poprawki do projektu.

Według Roberta Winnickiego z Konfederacji, aby oszczędzić konsumentom dużych wydatków na węgiel należałoby zwolnić kopalnie z CIT oraz czasowo z VAT, a nie wprowadzać ustawą “kartek na węgiel z importu”.

Projektowane przepisy zakładają, że członkowie gospodarstwa domowego będą mogli kupić maksymalnie 3 tony węgla po cenie nie wyższej niż niż 996,60 zł brutto za tonę

Podczas zakupu będą oni musieli przekazać sprzedawcy informację o ilości węgla jaki kupili od dnia wejścia w życie ustawy na potrzeby gospodarstwa domowego. Będą oni musieli także przekazać sprzedawcy deklarację o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw lub kopię deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw. Chodzi o zgłoszenie tych źródeł do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Projekt przewiduje też utworzenie specjalnej bazy danych osób zainteresowanych zakupem węgla na potrzeby własnego domu, w której trzeba będzie się zarejestrować. Będzie można to zrobić elektronicznie lub poprzez placówki Poczty Polskiej.

W tak trudnych dla Polaków czasach, gdzie wielu liczy każdy grosz, Konfederacja głosuje razem z PO przeciw rządowemu projektowi obniżki cen węgla. @KONFEDERACJA_ z opozycji merytorycznej, za którą się uznawała, stała się antyPiSem.

– napisał na Twitterze dziennikarz Mediów Narodowych Michał Jelonek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY