Zbigniew Ziobro: “Wraz z odejściem Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Warszawa, 21.06.2022. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. / Fot. PAP/Paweł Supernak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zbigniew Ziobro zabrał głos na temat aktualnej sytuacji politycznej. Minister sprawiedliwości stwierdził, że wraz z odejściem rządu Beaty Szydło, zmiany w sądownictwie stały się niemożliwe do realizacji.

Zbigniew Ziobro: Skończyło się zielone światło

We wtorek była premier i eurodeputowana PiS Beata Szydło gościła na antenie Polsat News. Polityk usłyszała pytanie o słowa szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Ten stwierdził na Twitterze, że wraz z odejściem gabinetu Szydło, nadzieje na zmiany w sądownictwie przepadły.

Wraz z odejściem @BeataSzydlo skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie. Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę? Dziś sądownictwo, jutro likwidacja polskiej energetyki węglowej, pojutrze samochody diesla i benzynowe, a dalej? Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE.

– napisał Zbigniew Ziobro na Twitterze, komentując słowa premiera Mateusza Morawieckiego dot. „umierania” za wymiar sprawiedliwości.

We wtorkowej rozmowie na antenie Polsat News red. Bogdan Rymanowski zapytał Beatę Szydło o te słowa. W jej ocenie „to, że wymiar sprawiedliwości musi być zreformowany, jest bezdyskusyjne”.

Reforma powinna być dokończona i ja wierzę w to, że będzie dokończona. Ja nie jestem w rządzie już od kilku lat. Mogę mówić tylko i wyłącznie o moich doświadczeniach z tego czasu. To jest jedna z trudniejszych reform, która jest rozpoczęta i musi być zakończona. Ja wierzę w to, że jeżeli Zjednoczona Prawica będzie rządziła dalej, to to się stanie.

– powiedziała Beata Szydło w rozmowie z red. Bogdanem Rymanowskim.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY