Wielka Brytania. Wdowa otrzyma ogromne odszkodowanie pocovidowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zdjęcie ilustracyjne

Szczepionka na COVID-19 / fot. RadioSzczecin

Wdowa po zmarłym narzeczonym, muzyku Lorda Ziona otrzyma 120 tys. funtów w ramach odszkodowania. Kwotę tę przyznano jej po tym jak jej partner Lord Zion zmarł zaledwie 2 tygodnie po przyjęciu szczepionki covidowej od AstraZeneca.
  • W Wielkiej Brytanii doszło do przyznania pierwszego odszkodowania za śmierć po przyjęciu szczepionki przeciwko Covid-19.
  • Chodzi o sprawę śmierci 48-letniego muzyka Lorda Ziona, który 2 tygodnie po przyjęciu preparatu od AstraZeneca zmarł nagle.
  • Wdowa po zmarłym narzeczonym Vikki Spit przez rok walczyła z brytyjskimi urzędami o wypłacenie odszkodowania.
  • Ostatecznie otrzyma ona, aż 120 tys. funtów z Programu Żółtej Karty.
  • Zobacz także: Demokratyczny burmistrz Louisville i zwolennik Black Lives Matter pobity przez czarnoskórego [+WIDEO]

Kobieta, której narzeczony zmarł po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca przeciwko Covid-19, zostanie pierwszą osobą w Wielkiej Brytanii, która otrzyma odszkodowanie za szczepionkę w wysokości 120 tys. funtów.

Do tej pory nie wydano żadnych jednorazowych kwot ponad 1300 osobom, które zgłosiły roszczenia odszkodowawcze za urazy i żałobę związane z szczepieniem Covid, pomimo doniesień, że ponad 400 000 osób zgłosiło skutki uboczne szczepionek w ramach Programu Żółtej Karty.

Ale po miesiącach kampanii, 39-letnia Vikki Spit ogłosiła, że otrzyma odszkodowanie po śmierci swojego 48-letniego partnera muzycznego i narzeczonego Lorda Ziona.

To pierwszy krok w walce. Ludzie nie mogą już z nas szydzić i mówić „zmyślamy” i udawać, że nie istniejemy

– powiedziała Vikki Spit.

Nie chodzi o pieniądze, ponieważ nic nie może przywrócić ludzi, których straciliśmy. Tu chodzi o uznanie. Myślę, że to obrzydliwe, że wdowy i ranni musieli przez rok walczyć o to wsparcie, jeszcze nie skończyliśmy

– zaznaczyła.

Podziękowała ona również stacji GB News za okazane wsparcie w walce o odszkodowania po niepożądanych skutkach poszczepiennych.

Jestem pewna, że gdybyśmy nie wzniecili zamieszania i nie weszli do GB News z Markiem, to nigdy by się nie wydarzyło

– przekazała.

Brytyjski system odszkodowań poszczepiennych

System Odszkodowań za Szkody Poszczepienne działający w ramach NHS Business Services Authority podjął przełomową decyzję w sprawie Vikki w zeszłym tygodniu, a decyzja ma skłonić innych wnioskodawców do otrzymania płatności.

Partner pani Spit, muzyk Lord Zion, zmarł dwa tygodnie po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca w maju 2021 roku. Pomimo złożenia wniosku o odszkodowanie za szkody poszczepienne na początku czerwca tego samego roku, Vikki Spit czekała ponad rok na potwierdzenie, że otrzyma ugodę.

Musiałam brać pożyczki na pokrycie kosztów po śmierci Ziona, musiałam pożyczać pieniądze od rodziny. Kwota jest nie do przyjęcia. Ta kwota nie wzrosła od 2007 roku

– wspomniała wówczas wdowa po zmarłym narzeczonym.

Powiedziała, że ​​dochód jej gospodarstwa domowego masowo spadł od śmierci jej partnera, a ludzie, którymi należało się zająć, zamiast tego zostali pozostawieni w ciemności, czując się jak kolejne statystyki. Para, która występowała razem w zespole Spit Like This, miała wziąć ślub w 2021 roku.

Program Odszkodowań za Szkody Poszczepienne został utworzony w 1979 roku, aby zapewnić jednorazową wypłatę, jeśli ktoś jest poważnie niepełnosprawny w wyniku szczepienia przeciwko niektórym chorobom.

Program spotkał się z krytyką ze strony szczepionki przeciw Covid, która została zraniona i pogrążona w żałobie za nieprzydatność do celu, ponieważ próg dla poważnej niepełnosprawności jest kontrowersyjnie utrzymywany na poziomie 60 proc.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

gbnews.co.uk

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY