Andrzej Duda: Priorytetem jest dla nas to, by wojna na Ukrainie zakończyła się w sposób dla Polski bezpieczny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda / Fot. PAP/Albert Zawada Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Andrzej Duda spotkał się we wtorek po południu z ambasadorami Rzeczypospolitej Polskiej, uczestniczącymi w dorocznej naradzie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
  • Andrzej Duda odbył spotkanie z ambasadorami RP na corocznej naradzie MSZ
  • Prezydent wskazywał m.in. na bieżące priorytety polskiej polityki zagranicznej
  • PAD podkreślił, że po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej mamy do czynienia z pełnoskalową wojną, ze wszystkimi tego najgorszymi następstwami
  • Według prezydenta nikt nie ma złudzeń, że trwająca wojna doprowadzi nie tylko do zmiany systemu międzynarodowego
  • Zobacz także: Duda: “To Władimir Putin musi prosić o rozmowę”

Andrzej Duda na spotkaniu z ambasadorami RP

Dzisiaj podstawowym, absolutnie fundamentalnym priorytetem jest dla nas to, by wojna na Ukrainie zakończyła się w sposób dla Polski bezpieczny, nie tylko żeby się po prostu zakończyła.

– powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z ambasadorami RP.

Dzisiaj tym podstawowym, absolutnie fundamentalnym priorytetem dla nas jest to, aby ta wojna zakończyła się w sposób dla Polski bezpieczny. Nie tylko żeby się po prostu zakończyła. Nie, nie o to nam chodzi.

– wskazywał Duda.

Podkreślił, że po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej mamy do czynienia z pełnoskalową wojną, ze wszystkimi tego najgorszymi następstwami.

Masowymi mordami na ludności cywilnej, z morderczym, metodycznym niszczeniem infrastruktury cywilnej, z przymusowymi deportacjami ludności, w tym dzieci, milionami uchodźców, którzy szukają schronienia na zachodzie Europy przede wszystkim, ale śmiało można powiedzieć, że nawet i na całym świecie.

– mówił PAD.

W tym kontekście prezydent zaznaczył, że w Polsce schronienie znalazło ponad 2 mln uchodźców z Ukrainy, których “nazywamy gośćmi z Ukrainy”.

Zdaniem głowy państwa, nikt już nie ma złudzeń, że trwająca wojna doprowadzi nie tylko do zmiany systemu międzynarodowego, który prawdopodobnie w dłuższej perspektywie będzie zmierzał “do jakiejś formy dwubiegunowości”.

Ale co najważniejsze, zmieni się również architektura bezpieczeństwa naszego regionu, na nowo definiując pozycję ekonomiczną, stopień bezpieczeństwa, także szanse rozwojowe naszego kraju i całego regionu.

– mówił prezydent.

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY