Adam Glapiński złożył przysięgę przed Sejmem. Opozycja protestowała

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Glapiński

Warszawa, 22.06.2022. Adam Glapiñski (L) przed z³o¿eniem przysiêgi przed Sejmem, w zwi¹zku z objêciem funkcji prezesa Narodowego Banku Polskiego na drug¹ kadencjê, 22 bm. W trakcie sk³adania przez Glapiñskiego przysiêgi opozycja trzyma³a transparenty m.in. z has³em "Glapiñski musi odejœæ". (mr) PAP/Radek Pietruszka / fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Adam Glapiński został prezesem Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję. W czasie zaprzysiężenia opozycja protestowała z transparentami.
  • Adam Glapiński złożył we wtorek przysięgę przed Sejmem
  • Prezes Narodowego Banku Polskiego będzie pełnił swoje obowiązki jeszcze przez drugą kadencję
  • Za kandydaturą byłego polityka głosowało 234 posłów
  • Przeciw było 223 posłów, nikt się nie wstrzymał od głosu
  • Taki obrót spraw przeszkadza opozycji, która zjawiła się na zaprzysiężeniu z transparentami i hasłami wymierzonymi w prezesa NBP
  • Szczególną aktywnością wykazała się posłanka KO Klaudia Jachira
  • Jachira zrzuciła z trybuny pakiet papierów przypominających banknoty
  • Zobacz także: Jarosław Kaczyński wskazał swojego następcę? Sensacyjne słowa: “Z całą pewnością zastąpi mnie znakomicie”

Adam Glapiński złożył przysięgę. Opozycja protestuje

W czasie zaprzysiężenia opozycja protestowała z transparentami: “Glapiński musi odejść”, a posłanka Jachira zrzuciła z trybuny stos papierów przypominających banknoty, za co została ukarana.

Na sali obrad Sejmu część posłów opozycji pojawiła się z kartkami z napisem: “PiS = drożyzna”. Rozciągnięto też transparenty z napisem “Glapiński musi odejść”. 

W czasie składania przysięgi przez Adama Glapińskiego posłanka Klaudia Jachira z trybuny Sejmu zrzuciła papiery przypominające banknoty, za co marszałek Elżbieta Witek ukarała parlamentarzystkę.

Naruszyła pani powagę Sejmu.

– tłumaczyła swoją decyzję Witek.

Posłanka została wyproszona z sali obrad w asyście straży marszałkowskiej. Po tym incydencie Elżbieta Witek zarządziła pięć minut przerwy.

Nie ma zgody na to, żeby taki człowiek w ciszy został wybrany na kolejną kadencję w roli prezesa NBP. To mój sprzeciw.

– tłumaczyła posłanka Jachira w rozmowie z mediami.

Nagranie z happeningu posłanki Jachiry zamieścił minister Adam Andruszkiewicz.

SKANDAL! Poseł Koalicji Obywatelskiej, Klaudia Jachira zrobiła cyrk w Sejmie RP w czasie zaprzysiężenia prof. Glapińskiego na kolejną kadencję Prezesa NBP. Lewica również przyłączyła się do robienia cyrku w parlamencie. WSTYD. Panie Tusk – przeproś za swoich posłów.

– napisał polityk na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Interia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY