Turcja blokuje wejście Finlandii do NATO. Głos zabrał prezydent

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Turcja

Prezydent Finlandii Sauli Niinistö / fot. youtube

Turcja od dłuższego czasu jest nieprzychylna pomysłowi wcielenia Finlandii i Szwecji do NATO. W połowie maja obydwa kraje złożyły wnioski o dołączenie do sojuszu.

Turcja blokuje dołączenie Finlandii do NATO

Prezydent Sauli Niinistö poinformował, że Finlandii nie udało się osiągnąć porozumienia ws. wejścia kraju do NATO. Głównym przeciwnikiem tego pomysłu jest Turcja, przez co przynajmniej do września Finlandia nie zostanie członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego. Pojawiające się trudności nie zniechęcają jednak rządów obydwu państw.

Historyczny dzień! Dzisiaj Szwecja i Finlandia wręczają listy wyrażające zainteresowanie swoich krajów ubieganiem się o członkostwo w NATO w Kwaterze Głównej Jensowi Stoltenbergowi. #SwedenNATO.

– poinformowało w serwisie społecznościowym Twitter oficjalne konto szwedzkiej misji przy Sojuszu Północnoatlantyckim w Brukseli w Belgii.

Podobną wiadomość przekazano wówczas na profilu Finlandii.

Wnioski w imieniu Finlandii i Szwecji zostały złożone na ręce sekretarza generalnego NATO w siedzibie Sojuszu w Brukseli przez ambasadorów państw. Teraz prośby zostaną rozpatrzone przez 30 państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego. Cały proces akcesyjny zazwyczaj trwa do 365 dni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY