Błaszczak: “Nie pozwolimy na odbudowę imperium zła”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Błaszczak z wizytą na Łotwie

MON Mariusz Błaszczak / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szef polskiego ministerstwa obrony Mariusz Błaszczak odwiedził dzisiaj polskich żołnierzy w łotewskiej bazie wojskowej. Podkreślił, że NATO nie może pozwolić na odrodzenie się imperium zła.

Minister obrony narodowej wraz z prezydentem Andrzejem Dudą odwiedził polskich żołnierzy stacjonujących w bazie wojskowej w Adazi. Wojskowi pełnią tam służbę w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

W ostatni poniedziałek polska głowa państwa wzięła udział w szczycie Trójmorza. Głównym tematem rozmów były relacje z Ukrainą w dobie wojny z Rosją. Inicjatywa Trójmorza to przedsięwzięcie, które ma na celu pobudzanie rozwoju gospodarczego państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz stworzenie stabilnego i spójnego partnerstwa krajów z obszaru pomiędzy Morzem Bałtyckim, Adriatykiem i Morzem Czarnym. Zrzesza 12 państw: Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację, Słowenię i Węgry.

Czytaj więcej: Rząd przejdzie rekonstrukcję już w środę? Nieoficjalne doniesienia mediów

Błaszczak o imperium zła

Obecność wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance jest niezwykle ważna w kontekście wojny, jaka toczy się na Ukrainie. Rosja napadła na Ukrainę. Kreml postanowił pogwałcić wszelkie zasady prawa międzynarodowego, postanowił odtworzyć imperium zła, które swego czasu zostało pokonane przez wolny świat, a teraz, jak widać, znowu odżyła ta wola opresji, wola ataku, wola podporządkowania sobie wbrew ich woli innych narodów

– powiedział Mariusz Błaszczak.

Stanowczo się temu sprzeciwiamy i zrobimy wszystko, żeby imperium zła nie odżyło, dlatego wspieramy Ukrainę

– dodał minister obrony.

Szef ministerstwa obrony wskazał, że podstawowym zadaniem polskich żołnierzy, Wojska Polskiego oraz władz państwowych jest dbanie o bezpieczeństwo naszej ojczyzny, stąd też wzmacniamy nasze siły zbrojne. Błaszczak wskazał również, iż rząd i resort obrony wyciągają wnioski z wojny na Ukrainie, aby być gotowym na odstraszenie ewentualnego agresora.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY