Adam Niedzielski: Musimy się liczyć ze zwiększoną liczbą zakażeń

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. PAP/Paweł Supernak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Adam Niedzielski wystąpił na poniedziałkowej konferencji prasowej, gdzie zapewnił, że Ministerstwo Zdrowia monitoruje sytuację związaną z ekspansją koronawirusa.

Adam Niedzielski o możliwej nowej fali pandemii

Podczas konferencji, szef resortu zdrowia odniósł się do kolejnej fali pandemii koronawirusa oraz ewentualnego przywrócenia nakazu maskowania na szeroką skalę.

W trakcie wydarzenia dziennikarze poprosili, by Niedzielski skomentował doniesienia, jakoby niemieckie władze rozważały przywrócenie od października nakazu maskowania.

Monitorujemy sytuację. Uważam, że formułowanie bardzo jednoznacznych prognoz na październik jest za daleko idące. Mamy dużo pozytywnych informacji. W naszej populacji ponad 90 proc. osób ma przeciwciała w wyniku szczepienia lub przejścia COVID-19.

– mówił Niedzielski.

Jak zaznaczył polityk, dalsze decyzje będą podejmowane „w zależności od sytuacji epidemicznej”.

Nie należy się podziewać, żeby przy tak dużej obecności przeciwciał była możliwość tak dużego zaburzenia życia społeczno-gospodarczego. Na pewno będziemy musieli się liczyć ze zwiększoną liczbą zakażeń, ale nie taką, która będzie paraliżować system opieki zdrowotnej.

zapewnił szef resortu zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nczas

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY