Francja: Laptop z poufnymi danymi skradziony wojskowemu. Odnalazł się w muzułmańskiej dzielnicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Mstyslav Chernov / CC BY-SA 4.0

Podczas rewizji u 16-letniego złodzieja w muzułmańskiej enklawie w Trappes policja znalazła laptopa skradzionego podczas napadu na podpułkownika z bazy lotniczej w Vélizy, który zawierał ściśle tajne dane wojskowe - poinformował "Le Parisien".

Zobacz także: Węgrzy potrafią skorzystać z weta. Zablokowano unijną dyrektywę nakładającą podatki od korporacji

Do kradzieży doszło 9 marca wieczorem. Wojskowy został brutalnie zaatakowany przez dwóch zamaskowanych osobników, którzy kilkakrotnie uderzyli go metalowym przedmiotem w głowę i ukradli mu torbę. W torbie znajdował się komputer żołnierza z danymi opatrzonymi klauzulą poufności.

Ofiara została ogłuszona i doznała rany głowy oraz czterech dni całkowitej niezdolności do pracy. Sprawcy rozpłynęli się w powietrzu.

17 kwietnia w Trappes, w mieszkaniu 16-letniego złodzieja odnaleziono podczas przeszukania saszetkę podpułkownika z jego rzeczami osobistymi. Śledczy kontynuowali żmudną pracę, sprawdzając system telefoniczny nastolatka, aż uzyskali wystarczające informacje, by aresztować go 7 czerwca. Podczas drugiej kontroli w jego domu znaleziono skradziony komputer.

Oskarżony nie przyznaje się do winy. Nie wyjawił także wspólników.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, leparisien.fr

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY