Zbigniew Stonoga wyszedł na wolność. “Cykl Stonogi zaczyna się od nowa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Stonoga.

Zbigniew Stonoga. / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 203

Kontrowersyjny biznesmen, polityk i działacz społeczny Zbigniew Stonoga wyszedł na wolność. „Warszawski sąd uchylił dziś ostatni z siedmiu aresztów stosowanych wobec mnie. Jestem wolny” - podał w mediach społecznościowych sam zainteresowany.

Stonoga już na wolności

Były polityk m.in. Samoobrony i Kongresu Nowej Prawicy w areszcie przebywał ponad rok.

Dobry wieczór moi kochani. Wreszcie po roku i 13. dniach od daty deportacji, czyli bezprawnego uwięzienia mnie, osadzenia w Areszcie Śledczym Warszawa Białołęka, mogę z wielką, a nawet przeogromną przyjemnością będąc już na wolności zwrócić się do państwa, chociaż w paru słowach. Na tyle, na chwilę obecną pozwala mi mój stan zdrowia. Ślę dla was kochani same serdeczności – stwierdził Zbigniew Stonoga.

Z decyzją sądu nie zgadza się prokuratura.

Prokurator jeszcze w toku rozprawy sprzeciwił się wnioskowi wskazując, że uchylenie aresztu może uniemożliwić prowadzenie postępowania sądowego. Oskarżyciel publiczny podkreślał przy tym, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż oskarżony ponownie zbiegnie z kraju – powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie, Karol Blajerski.

Kim jest Zbigniew Stonoga?

Zbigniew Stonoga to polski przedsiębiorca, wideobloger, a także działacz społeczny i polityczny. Odpowiada za ujawnienie akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. W przeszłości działał m.in. w Samoobronie i Kongresie Nowej Prawicy. Był także założycielem nieistniejącej już partii Stonoga Partia Polska. Był asystentem oraz doradcą posłów Wandy Łyżwińskiej, Danuty Hojarskiej i Kazimierza Wójcika oraz senatora Sławomira Izdebskiego. W 2016 doprowadził do aresztowania pedofila, który okazał się być ratownikiem medycznym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wprost.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY